auto motor i sport poleca:

Strategiczne porozumienie Renault/Nissan i Daimlera

Poleć ten artykuł:

Daimler, Renault,  Nissan

 

Obie strony będą współpracować także w zakresie napędów o niskim zużyciu paliwa. Renault-Nissan udostępni silniki benzynowe i diesla (3- i 4-cylindrowe) Daimlerowi, który zaadaptuje i zmodyfikuje jej do charakterystyki Mercedesa. Daimler zaś dostarczy tego typu jednostki (4- i 6-cylindowe) do obecnego portofolio Infiniti. Obie strony będą współpracować nad przyszłymi silnikami beznynowymi i wysokoprężnymi. Jednym z efektów tej współpracy ma być m.in. wysoki stopień standaryzacji "niemarkowych" komponentów, co przyniesie znaczne oszczędności obu koncernom.

Firmy podejmą również współpracę przy projektowaniu następcy obecnego modelu Smart fortwo oraz nową generacją Renault Twingo.  Współpraca będzie także obejmowała rozwój elektrycznych wersji tych aut.

Strony zbliżą się we współpracy w segmencie lekkich pojazdów użytkowych. Pojazdy dostawcze Mercedes-Benza zostaną poszerzone od 2012 r. o nowy sanochód, który będzie dostarczać Renault a produkowany będzie w zakładzie w Maubeuge we Francji.

Ponadto Daimler AG wykorzysta mały silnik wysokoprężny oraz przekładnię Renault-Nissan w modeli Mercedes Vito.

Wszystkie wymienione elementy współpracy mają korzystnie wpłynąć na wielkość sprzedaży, lepsze wykorzystanie mocy produkcyjnych i obniżenie kosztów.

źródło: Renault via automotivesuppliers.pl

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 33 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-2
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Daimler | Renault | Nissan

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij