Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Subaru XV - zapowiedź auta koncepcyjnego

Koncepcyjną wersję następcy modelu XV, Subaru zaprezentuje w marcu na salonie samochodowym w Genewie ale już teraz w sieci znalazła się pierwsza ilustracja tego samochodu.

Kacper Mucha 2016-02-09
Teaser Subaru XV Concept

Widoczny na pierwszych, częściowo zakamuflowanych grafikach samochód to koncepcyjna wizja następcy Subaru XV, czyli "uterenowionej" odmiany Imprezy. Na ilustracjach można dostrzec obręcze kół w nowym ciekawym wzorze, ostre krawędzie karoserii oraz pokaźnej wielkości osłonę dolnej części zderzaka. Samochód najprawdopodobniej będzie przypominał pokazany w Tokio model Subaru Impreza 5-Door Concept.

Auto koncepcyjne oraz produkcyjne mają zostać zbudowane w oparciu o nową modularną platformę podłogową - powstanie na niej cała rodzina modeli Impreza. Rozstaw osi samochodu koncepcyjnego ma wynieść 2,57 metra i takie same wymiary powinny znaleźć się w aucie seryjnym.

Nie ujawniono natomiast informacji o silnikach dostępnych w prototypowym Subaru XV. Spekuluje się, że do oferty zawitają całkiem nowe jednostki napędowe posiadające funkcję dezaktywacji połowy cylindrów, gdy silnik pracuje z niewielkim obciążeniem.

Obecna generacja Subaru XV zadebiutowała w 2011 roku. I chociaż model koncepcyjny jego następcy zobaczymy już 1 marca podczas targów motoryzacyjnych w Genewie, to na wersję seryjną poczekamy co najmniej do końca roku.

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 97 236 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij