auto motor i sport poleca:

Subaru dementuje plotki o sportowym modelu

Poleć ten artykuł:

Podczas imprezy w Nowym Jorku Subaru zaprzeczyło plotkom, które mówiły o tym, że japoński producent pracuje nad sportowym modelem z centralnym silnikiem. 

Nie dalej jak kilka tygodni temu zagraniczne źródła powołując się na osobę z japońskiego koncernu podały, że Subaru pracuje nad nowym modelem, który będzie wyposażony w silnik montowany centralnie. Podobno taki samochód był już nawet testowany na torze Tochigi należącym do Subaru.

Nowy model miał przypominać zmodernizowany model BRZ z silnikiem umieszczonym za plecami kierowcy zamiast pod maską. Turbodoładowana jednostka typu bokser przekazywałaby moc na tylną oś, natomiast oś przednia miała być zasilana dwoma elektrycznymi silnikami.

Szef amerykańskiego oddziału Subaru poinformował podczas targów, że nikt nic nie wie na temat takiego projektu. Z kolei japoński szef koncernu Fuji Heavy Industries był zaskoczony pytaniami dziennikarzy na temat zastosowania technologii hybrydowej w sportowych samochodach tej marki. Tak więc wygląda na to, że najbliższe generacje Imprezy WRX i STI będą nadal zasialne w sposób konwencjonalny, mimo plotek o hybrydowym modelu WRX z silnikami o łącznej mocy 326 KM.

Podczas targów w Nowym Jorku Subaru zaprezentowało piątą generację Imprezy oraz nową wersję modelu BRZ.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 94 666 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Subaru | Nowy Jork

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (1)

Budafok, 24 marca 2016, 19:10

To było do przewidzenia. Teraz nie ma takiego popytu, żeby w to inwestować.
przejdź do forum

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij