auto motor i sport poleca:

Subaru pracuje nad sportowym modelem

Poleć ten artykuł:

Samochód z centralnie umieszczonym silnikiem boxer turbo będzie dostawał wsparcie od dwóch elektrycznych motorów. Zanosi się na to, że Subaru bacuje nad konkurentem dla Hondy NSX.

Subaru STI Performance Concept

Według serwisu Car & Driver, który powołuje się na swoje bliżej nie określone źródło w japońskiej marce, Subaru ma testować prototypowy model w Kraju Kwitnącej Wiśni. Obecne próby i prace trwają w oparciu o testowy egzemplarz zbudowany na bazie Subaru BRZ.

Gdy samochód trafi do produkcji seryjnej będzie bazował na nowej, globalnej platformie Subaru. Głównym silnikiem umieszczonym centralnie ma być jednostka 1,6 turbo. Do tego dwa silniki elektryczne, z których jeden będzie napędzał oś przednią, a spalinowy oś tylną. To takie samo rozwiązanie, jak w Hondzie NSX. Moc całego układ według serwisu Car & Driver będzie sięgać 330 KM.

W ciągu dwóch lat Subaru ma przedstawić koncepcyjny model, bazujący na testowanym prototypie. Jeśli auto dostanie zielone światło, to jest szansa, że na rynku pojawi się przed końcem obecnej dekady.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 94 666 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Subaru | subaru brz

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij