auto motor i sport poleca:

Superautostrada ma połączyć Londyn z Nowym Jorkiem

Poleć ten artykuł:

Autostrada o długości niemal 20 tys. km ma korzystać już z sieci prawie 10 tys. km istniejących dróg. Yakunin twierdzi, że byłoby to największe osiągnięcie infrastrukturalne naszej cywilizacji.

Superautostrada ma połączyć Londyn z Nowym Jorkiem

Superautostrada miałaby przebiegać z Londynu przez Belgię, Holandię, Niemcy, Polskę, Białoruś, Rosję, nowy łącznik do Alaski i dalej przez Kanadę aż do Nowego Jorku - w sumie 19955 km. Nie ma potrzeby budowania prawie 20 tys. km nowych dróg, bowiem supertrasa miałaby wykorzystywać już istniejącą infrastrukturę. Konkretnie korzystałaby z 9980 km już istniejących tras.

Vladimir Fortov prezes Rosyjskiej Akademii Nauk stwierdził, że byłoby to bardzo trudne i drogie przedsięwzięcie. Jednak rozwiązałoby wiele problemów rozległych regionów, dałoby wiele miejsc pracy i wykorzystałoby najnowsze technologie.

Gdyby droga powstała, stałaby się najdłuższą trasą świata. Obecnie jest nią Highway 1 w Australii, która mierzy 14485 km.

Tagi: autostrada | Nowy Jork | Londyn

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij