Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Superb CC? Dlaczego nie!

Skoda, Superb, Pavel Hrubyi Superb CC by Pavel Hrubyi

Limuzyny udające coupe mają w swojej ofercie Volkswagen (Passat CC) i Audi (A5 Sportback). Czeski architekt i projektant - Pavel Hruby przygotował project tego rodzaju dla Skody. Przeprojektował on aktualnego Superba od słupka B do tyłu i usportowił jego linię, pozostawiając charakterystyczny, podwójny sposób otwierania klapy bagażnika.

I trzeba przyznać, że efekt jest całkiem obiecujący. Ciekawe, czy inżynierowie i księgowi Skody zgodziliby się na coś podobnego.

Poniżej przedstawiamy kolejne etapy powstawania tego pojazdu

Źródło: www.pavelhruby.com

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 105 130 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Na pewno taniej odziać Superba w kalosze niż stworzyć całkiem nowego dużego SUVa, ale jakoś sobie nie wyobrażam ani tego pierwszego, ani drugiego. Starczy Yeti, które - nawiasem mówiąc - jest bardzo udanym, oryginalnym autem, podobnie jak Superb Combi (limuzyna rzeczywiście nie do końca estetyczna).
  ~Clarkson, 2010-05-30 22:20:19
 • avatar
  zgłoś
  O Superbie w Scoucie ptaszki na niemieckich portalach ćwierkają. Ponoć tańsze to, niż wymyślanie dużego SUV-a. Pewnie sprzedawał się będzie jak Octavia w Scoucie... A czy projekty Skody są aż tak bez polotu? Generalnie faktycznie designem nie zachwycają, ale Superb w kombi mocno się wyróżnia. Tylko w kombi, sedan jest totalnie nieudany. Ale kombiak - wyszedł całkiem kształtnie, wygląda lepiej niż Passat i nie gorzej niż A6. Zdecydowanie nie obraziłbym się, jakby udało mi się zorganizować na niego wolne środki. Póki Skoda nosi czeskie piętno, raczej nie podbierze wielu klientów VW czy Audi. Ale za to skutecznie może podbijać pod Koreańczyki.
  esper, 2010-05-30 21:19:29
 • avatar
  zgłoś
  Projekt nowatorski i ciekawy jeśli chodzi oczywiscie o Śkodę, czyli firmę produkującą pojazdy praktyczne. VW już przy pierwszym Superbie strezlił sobie samobójczą bramkę, bo wszyscy porównywali Superba I do audi A6 zamiast do passata. Teraz może koncern-matka przemyśleć i zablokować prototym. Pamiętajmy, że kierowcy lubią Śkody za przemyślane, ale praktyczne do bólu rozwiązania i projekty bez polotu. Choć patrząc na tramwaje Śkody na wrocławskich torowiskach można odnieść inne wrażenie. Tyle, że tym razem projektem zajęli się spece z Porsche Design.
  zloty666, 2010-05-30 20:50:38
 • avatar
  zgłoś
  Superb Scout? Boże, uchowaj...
  ~Clarkson, 2010-05-30 16:10:34
 • avatar
  zgłoś
  Pewnie szybciej pojawi się Superb Scout. Łatwiej będzie go zmajstrować niż CyCka
  esper, 2010-05-30 12:39:53
 • avatar
  zgłoś
  Czy są szanse? Ciężko stwierdzić, w końcu Superb Combi przeszedł, więc może i Superb CC ujrzy światło dzienne. Jak już ktoś strzelił sobie we własne kolano, to czemu by dla równowagi nie potraktować podobnie drugie?Przyznać jednak trzeba, że byłoby ciekawie. Projekt wygląda bardzo obiecująco, pomysł zdecydowanie przypadł mi do gustu... zatem trzymam kciuki za Skodę z jajami.
  ~Clarkson, 2010-05-30 11:43:39
 • avatar
  zgłoś
  Grupa Volkswagena ma w swojej ofercie co najmniej dwa „czterodrzwiowe coupe". Czy jest szansa na takie auto w czeskiej Skodzie?
  auto motor i sport, 2010-05-30 10:51:42
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij