auto motor i sport poleca:

Światowa premiera: Policyjny VW e-Golf

Poleć ten artykuł:

Po premierze cywilnego Volkswagena e-Golfa, przyszła pora na radiowóz. Auto oczywiście do pościgów się nie nadaje, ale patrolowanie i "skradanie się" wychodzi mu całkiem dobrze.

Policyjny VW e-Golf Zobacz całą galerię

"Ubrany" w policyjne barwy e-Golf jest w pełni przygotowany do służby. Na pokładzie znajdują się m.in. sygnalizacja policyjna i radio cyfrowe.

Policyjny VW e-Golf napędzany jest silnikiem elektrycznym o mocy 85 kW/115 KM, uzyskującym, natychmiast po uruchomieniu, maksymalny moment obrotowy 270 Nm. Do 60 km/h przyspiesza w 4,2 sekundy, a do 100 km/h w 10,4 sekundy, co czyni go wcale niewolnym autem. W środowisku miejskim, a szczególnie w ciasnych uliczkach, rzezimieszki mogą się zdziwić, jak sprawny jest elektryczny Golf. Pościg, w zależności od jego tempa, może wynieść między 130 a 190 kilometrów. Później skończy się energia.

Policyjny Volkswagen e-Golf świetnie spisze jako cichociemny agent. Jego elektryczny silnik jest praktycznie bezszelestny, dzięki czemu, wykrywanie gangów może okazać się skuteczniejsze.

Samochód nie jest prototypem, a gotowym pojazdem, który niedługo trafi w szeregi niemieckiej policji. Ciekawe, czy polska policja zaopatrzy się w takie auta....

Oficjalna premiera policyjnego e-Golfa odbędzie się dziś na międzynarodowych targach wyposażenia policyjnego w Lipsku.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 117 190 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3, kombi-5, van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: policja | premiera | VW | VW Golf | e-Golf | elektryczny

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij