Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Świecący lakier Nissana | FILM

Nissan zaprezentował elektryczny model Leaf pokryty świecącym w nocy lakierem. To pierwsze tego typu rozwiązanie w samochodach.

Świecący Nissan Leaf

Lakier świecącego Nissana to powłoka Starpath, która pobiera energię promieniowania UV w ciągu dnia, a po zmroku oddaje ją i wtedy karoseria zaczyna świecić. Proces ten może trwać od 8 do 10 godzin.

Świecące folie, czy lakiery są już znane na rynku, ale sekretna mieszanka Nissana, oparta na składnikach organicznych (jednym z nich jest rzadki glinian strontu) jest jedyna w swoim rodzaju. Nie bez powodu pokrytą nią właśnie Leafa, bowiem tak jak auto, tak samo lakier jest w 100% bezpieczny dla środowiska.

Zaletą tego niezwykłego lakieru jest trwałość, która w przypadku komercyjnego wytwarzania wyniosłaby aż 25 lat. Na razie nie wiadomo, czy Nissan zdecyduje się produkować taki lakier na skalę masową.

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 47 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>Nissan to pierwszy producent, który w samochodzie zastosował lakier świecący w ciemności. Zobaczcie, jak elektryczny Leaf wygląda, kiedy zajdzie słońce.</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/lakier-Nissan,18955,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2015-02-17 09:18:56
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij