Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Świetny debiut Imprezy WRC

Subaru Impreza WRC Kierowcy Subaru - Chris Atkinson i Petter Solberg

Miejsce to zajął Petter Solberg, który ostatni raz wylądował na podium w poprzedniej edycji Rajdu Akropolu. Pierwszą pozycję w tegorocznym rajdzie zajął Sebastian Loeb, wyprzedzając Norwega o 1:09 min.

"Zrobiliśmy kolejny krok w rozwoju nowego auta. Nowa Impreza WRC ukończyła pierwsze zawody, podczas których wiele się nauczyliśmy i w dobrych humorach wstępujemy w drugą część sezonu" - dodał David Richards.

Drugi kierowca Subaru - Chris Atkinson - wprawdzie nie ukończył zawodów, ale startując na innych ustawieniach samochodu niż Solberg, odniósł pierwsze, historyczne zwycięstwo oesowe dla nowego auta - wygrał czternasty odcinek specjalny. Ale na następnym Australijczyk uderzył w skałę i musiał się wycofać z zawodów.

Kolejna impreza zaliczana do cyklu WRC to Rajd Turcji, który odbędzie się w dniach 13-15 czerwca.

Źródło: wrc.com

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 80 750 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    przed chwilą w tv kuchar narzekał na auto
    ~ksu, 2008-06-03 19:09:22
  • avatar
    zgłoś
    To prawda, ale trzeba też wziąć pod uwagę, że Impreza WRC i zwykła rajdowa N-ka, jaką jeździ Kuzaj, to dwa zupełnie inne auta. Na razie widać, także po wyniku Kuchara, że nowa N-ka mogłaby być szybsza...
    ~wynoch, 2008-06-02 16:11:45
  • avatar
    zgłoś
    Jak niesie wieść gminna Leszek Kuzaj na mecie tegorocznego Elmotu powiedział: "Spalcie to g.... i oddajcie mi starą Imprezę". N-kową wersję nowej Imprezy trapi nadwaga, podatne na uszkodzenia tylne zawieszenie i wyraźny brak mocy. Należało się zatem spodziweać doniesień o zespole "chorób wieku dziecięcego" w nowym WRC spod znaku Plejad, a tu taka niespodzianka - Peter Solberg po roku stanął na podjum RSMŚ i wygląda na to, że własnie w nowym samochodzie możemy go zacząć widzieć na nim częściej. Wszak Akropol to katorga dla rajdówek, a skoro tylko Loeb był przed nim...
    ~radek, 2008-06-02 14:50:40
  • avatar
    zgłoś
    „To była dobra decyzja" - powiedział David Richards, szef Subaru World Rally Team, po tym, jak Impreza WRC dojechała na drugiej pozycji w Rajdzie Akropolu.
    auto motor i sport, 2008-06-02 12:56:23
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij