auto motor i sport poleca:

System omijania dziur w Jaguarach i Land Roverach

Poleć ten artykuł:

Jaguar razem z Land Roverem pracują nad technologią, która za pomocą sensorów wykryje dziury i wyrwy w drodze i pomoże je ominąć.

System wykrywania dziur Jaguar Land Rover

To kolejny system, który ma wyręczyć kierowcę z... bycia kierowcą. Po autonomicznych systemach parkowania przyszedł czas na to. Land Rover i Jaguar pracują nad systemem, pomagającym omijać dziury i wyrwy w drodze. Uszkodzenia samochodu, wywołane nierównościami dróg na całym świecie szacowane są na ponad 15 miliardów złotych rocznie! To rozwiązanie ma pomóc ograniczyć wydatki.

Obecne technologie (np. w Mercedesie Klasy S) wykrywają nierówności i ustawiają zawieszenie tak, aby pasażerowie w jak najmniejszym stopniu odczuli nieprzyjemne trzęsienie. Jaguar Land Rover idzie dalej i ich auta oprócz wykrywania dziury mają je także omijać. Ma to działać za pomocą kamery, która będzie skanowała drogę z przodu i analizowała sytuację. W przypadku gigantycznej dziury auto może się nawet zatrzymać.

Mało tego. System będzie połączony z innymi samochodami i jeśli otrzyma informacje o dziurach w tym samym miejscu, sam powiadomi lokalne władze do usunięcia wyrwy. W Polsce system by zwariował!

Na razie nie wiadomo, kiedy innowacyjne rozwiązanie miałoby trafić do produkcji. Prawdopodobnie system będzie początkowo działał w Wielkiej Brytanii. Świadczy o tym informacja, że JLR prowadzi rozmowy z lokalnymi radami miejskimi w celu wprowadzenia wspólnej informacji o dziurach.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 159 900 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: dziura | Jaguar | Land Rover | system

Oceń artykuł:

3,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij