auto motor i sport poleca:

System unikania kolizji w Volvo S60… nie zadziałał

Poleć ten artykuł:

Volvo, S60

Volvo chwali się od pewnego czasu systemem unikania kolizji, który m.in. do prędkości 35 km/h jest w stanie zatrzymać samochód przed ewentualną przeszkodą bez ingerencji kierowcy. Przy wyższej prędkości auto ma samo w razie potrzeby zacząć hamowanie, by ewentualna kolizja miała jak najlżejsze skutki.

Kilka dni temu Volvo zaprezentowało działanie systemu na żywo. Na oczach kamer model S60 wyposażony we wspomniany układ miał wyhamować przed stojącą naczepą. Jak jednak widać na poniższym filmie - system nie zadziałał i auto bez hamowania wbiło się w naczepę.

Przedstawiciel Volvo powiedział później, że przyczyną stłuczki był "błąd człowieka". Nie wiemy czy ktoś zapomniał włączyć układ, czy zdarzyło się jeszcze coś innego, ale jedno można potwierdzić - auto jest bezpieczne, bo przedział pasażerski nie uległ uszkodzeniu.

Volvo należą się mimo wszystko wyrazy szacunku za to, że nie próbowało zatuszować sprawy i nie usunęło nagrania z Internetu. Mogłoby to tylko zaszkodzić wizerunkowi marki.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 124 700 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Volvo | S60 | stłuczka | kolizja

Oceń artykuł:

3,30

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij