Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.3

System unikania kolizji w Volvo S60… nie zadziałał

Volvo, S60

Volvo chwali się od pewnego czasu systemem unikania kolizji, który m.in. do prędkości 35 km/h jest w stanie zatrzymać samochód przed ewentualną przeszkodą bez ingerencji kierowcy. Przy wyższej prędkości auto ma samo w razie potrzeby zacząć hamowanie, by ewentualna kolizja miała jak najlżejsze skutki.

Kilka dni temu Volvo zaprezentowało działanie systemu na żywo. Na oczach kamer model S60 wyposażony we wspomniany układ miał wyhamować przed stojącą naczepą. Jak jednak widać na poniższym filmie - system nie zadziałał i auto bez hamowania wbiło się w naczepę.

Przedstawiciel Volvo powiedział później, że przyczyną stłuczki był "błąd człowieka". Nie wiemy czy ktoś zapomniał włączyć układ, czy zdarzyło się jeszcze coś innego, ale jedno można potwierdzić - auto jest bezpieczne, bo przedział pasażerski nie uległ uszkodzeniu.

Volvo należą się mimo wszystko wyrazy szacunku za to, że nie próbowało zatuszować sprawy i nie usunęło nagrania z Internetu. Mogłoby to tylko zaszkodzić wizerunkowi marki.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 180 100 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  każdemu mogło się coś takiego przytrafić, ale znając Volvo i ich podejście do bezpieczeństwa to teraz możemy być pewni że ten system w seryjnych S60 będzie niezawodny
  ~SethGecko, 2010-05-20 01:38:02
 • avatar
  zgłoś
  szkoda,że poduszka też nie odpaliła-pewnie system wuczuł,że kierujący ma okulary.
  ~sebaidino, 2010-05-08 13:40:55
 • avatar
  zgłoś
  Widzisz Volvo, myślisz - bezpieczeństwo. Szwedzką markę od lat kojarzymy z bezpieczeństwem na drodze. Tym bardziej, gdy słyszymy o systemie unikania kolizji.
  auto motor i sport, 2010-05-07 19:49:05
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij