auto motor i sport poleca:

Takie jest nowe Porsche Cayenne!

Poleć ten artykuł:

Porsche Cayenne 2011 Zobacz całą galerię

 

Nowe Cayenne, podobnie jak poprzednik, budzi mieszane uczucia. Co by o nim nie mówić, dzięki bardziej obłemu, dłuższemu (o 40 mm) nadwoziu oraz niższej linii dachu, prezentuje się teraz bardziej dynamicznie. Przód jest typowy dla Porsche, natomiast w rysunku tyłu nadwozia można dopatrzeć się podobnieństw do szkoły prezentowanej przez pojazdy Made in Korea.

Deska rozdzielcza swoim układem jest mocno udpodobniona do tego, co możemy odnaleźć w Panamerze, szczególnie w obrębie konsoli środkowej. Spodziewać się można bardzo bogatego wyposażenia oraz świetnej jakości. 

Mimo wspólnej płyty podłogowej z nowym VW Touaregiem, Cayenne także pod względem technicznym wykorzystuje wiele podzespołów pierwszej limuzyny Porsche. Pod maską auta pracować będą nowy 3,6-litrowy silnik o mocy 300 koni mechanicznych, natomiast obok niego w ofercie znajdą się 4,8-litrowe V-ósemki z Turbo (500 koni mechanicznych) i bez (400 koni mechanicznych). 

Ponadto Cayenne ma być napędzane 3-litrowym turbodieslem oraz tym samym hybrydowym ukladem napędowym, co w VW Touaregu, wykorzystującym 333-konny silnik V6 TSI i 47-konny silnik elektryczny.

Nowe Porsche Cayenne zadebiutuje podczas salonu samochodowego w Genewie. Do sprzedaży trafi zaś jesienią. 

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 437 830 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Porsche | Cayenne | nowy model | Genewa 2010 | targi motoryzacyjne | Touareg | VW

Oceń artykuł:

4,50

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij