auto motor i sport poleca:

Targi Motoryzacyjne Genewa 2015: Mercedes – AMG GT3

Poleć ten artykuł:

Kilka dni przed salonem w Genewie ujawnione zostało kolejne premierowe auto, tym razem z gwiazdą na masce. Nie jest to jednak byle jaki sedan, ale potwór z wyczynowym przeznaczeniem – Mercedes–AMG GT3.

Zobacz całą galerię

Przechodzący właśnie końcowe testy pojazd bazuje oczywiście na jednym z najgorętszych aut ostatnich miesięcy, czyli Mercedesie-AMG GT. Już jako standardowa, niezmodyfikowana wersja świetnie radzi sobie na torze wyścigowym, więc jak twierdzą konstruktorzy, jest to idealna baza dla auta, które w nieodległej przyszłości ma walczyć z innymi autami GT3 w wyścigach Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA).

W poszukiwaniu idealnego źródła napędu dla swojego torowego wyjadacza konstruktorzy sięgnęli po jednostkę V8 o pojemności 6,3 l z modelu AMG SLS GT3. Silnik został sprzężony z 6-biegową, sekwencyjną skrzynią biegów, która podobnie jak w modelu-matce, została zamontowana na tylnej osi. Wszystko po to, by uzyskać możliwie najlepsze rozłożenie mas pomiędzy osiami.

   

Szerokie, niskie, wyglądające niczym przyklejone do jezdni nadwozie nosi na sobie wiele „ran”, w postaci wlotów powietrza, po walce konstruktorów o jak najlepszą aerodynamikę.  Znacznych rozmiarów tyle skrzydło oraz tylny dyfuzor zdradzają niemałe możliwości auta. Całości doznań potęguje wyjątkowe malowanie karoserii. Matowa szarość podkreśla kształty nadwozia i dodaje mu jeszcze więcej agresywności.

Lekkość to w motorsporcie jedno z podstawowych przykazań. Zgodnie z nim większość elementów nadwozia wykonano z włókna węglowego. Maska, pokrywa bagażnika, drzwi, tylne skrzydło, progi, dyfuzor czy nawet fotel kierowcy, wszystkie te elementy wykonano z tego lekkiego i wytrzymałego materiału.

Pierwsze egzemplarze zostaną dostarczone zespołom pod koniec tego roku. 

Tagi: Targi Genewa 2015 | Targi Motoryzacyjne Genewa 2015 | Mercedes-AMG GT | GT3

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij