auto motor i sport poleca:

Targi Samochodowe Genewa 2015: Koncepcyjna Kia Sportspace

Poleć ten artykuł:

Dosłownie kilka dni temu Kia podsycała naszą ciekawość dość tajemniczym zdjęciem. Dziś możemy już podziwiać Koncepcyjną Kię Sportspace w pełnej krasie. 

Zobacz całą galerię

Kia zaspokoiła naszą ciekawość, którą wzbudziła publikując zdjęcie ukazujące jedynie przód concept cara, którego zamierza pokazać na Targach Motoryzacyjnych w Genewie już 3 marca. Dziś możemy już potwierdzić nasze przypuszczenia. Choć pojazd nie nosi jeszcze nazwy „Optima”, bo ochrzczono go mianem Sportspace, to raczej nie mamy wątpliwości, że jest zapowiedzią następcy aktualnego modelu.

Koreańczycy reklamują Sportspace’a jako grand tourera adresowanego dla aktywnych osób, którzy raz na jakiś czas potrzebują większej przestrzeni bagażowej nie tracąc nic ze stylu. Na każdym kroku ludzie z Kii starają się podkreślić jego dynamiczne linie, sportowy styl i „lajfstajlowy” image.

   

Jak już pisaliśmy, Sportspace został zaprojektowany w europejskim stidium designu Kii we Frankfurcie, gdzie pod przewodnictwem głównego projektanta marki została mu nadana forma, którą możemy podziwiać na zdjęciach. Całość faktycznie sprawia wrażenie dynamicznej bryły z agresywnym przodem i nie mniej ciekawym tyłem z dwiema końcówkami wydechu. Sportspace zdaje się więc celować w coraz popularniejszy segment sportowych „kombiaków”. Ten rasowy klimat przenika również do wnętrza conceptu, gdzie uwagę przykuwają fotele o ciekawej fakturze, wysoki tunel środkowy, sportowa kierownica oraz ogólny minimalistyczny styl.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 42 600 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Targi Genewa 2015 | Targi Motoryzacyjne Genewa 2015 | Hyundai | Hyundai Concept

Oceń artykuł:

4,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij