auto motor i sport poleca:

Terenowy Passat i 508 – w przyszłym roku

Poleć ten artykuł:

VW, Passat Zobacz całą galerię

Volkswagen ma w swojej ofercie odmiany cross- modeli Polo, Touran i Golf Plus. Wyglądają "terenowiej" - mają zwiększony prześwit i obudowaną ochronnymi plastikami dolną część nadwozia, ale brakuje im napędu na cztery koła. Ten ostatni element ma wyróżniać uterenowionego Passata - oprócz powiększonego o 20 mm prześwitu i plastikowych osłon ma on być dostępny w wersji 4Motion - z napędem na obie osie.

Auto dostępne będzie prawdopodobnie z dwulitrowym dieslem TDI o mocy 140 lub 170 KM. Mówi się też o możliwości wprowadzenia wersji z benzynowym silnikiem V6 o mocy ok. 300 KM.

Trochę inną drogę wybrał Peugeot - pracuje nad terenową odmianą 508 SW wyposażoną w napęd hybrydowy. Miałby składać się na niego 163-konny silnik diesla napędzający przednią oś i 36-konny silnik elektryczny napędzający oś tylną - identycznie jak w modelu 3008 Hybrid4. Być może w ofercie pojawią się również wersje z zawieszeniem hydro-pneumatycznym zapożyczonym z bratnich Citroenów C5 i C6.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 114 390 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-4, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: VW | Passat | Peugeot | 508 SW | CrossPassat

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij