auto motor i sport poleca:

Terminator i elektryczne i-MiEV

Poleć ten artykuł:

i-MiEV, Mitsubishi

Kalifornia stawia na transport oparty o odnawialne źródła energii. Stąd zainteresowanie elektrycznymi pojazdami z gamy Mitsubishi. W temat zaangażowany jest sam gubernator Schwarzenegger, który przy okazji spotkania z mediami zasiadł za kierownicą elektrycznego i-MiEV.

Wypożyczone auta pomogą władzom Kaliforni zdobyć doświadczenia w dziedzinie samochodów z napędem elektrycznym, by lepiej zrozumieć i móc rozwiązywać problemy napotykane przy tworzeniu infrastruktury dla takich pojazdów. Erzędnicy będą mogli szczegółowo testować wypożyczone samochody, doświadczając przy tym niuansów jazdy samochodami elektrycznymi i poznając specyfikę ładowania ich akumulatorów.

Mitsubishi i-MiEV wszedł do sprzedaży w Japonii w lipcu 2009 roku. Jest to samochód napędzany silnikiem elektrycznym, zasilanym z akumulatorów. Mimo małych rozmiarów wygospodarowano w jego wnętrzu miejsce dla czterech osób, a ładowanie akumulatorów odbywa się z wykorzystaniem standardowego domowego gniazdka elektrycznego. Stan Kalifornia otrzyma do testów samochody Mitsubishi i-MiEV w wersji sprzedawanej w Japonii, z kierownicą po prawej stronie. Samochód ten w wersji przeznaczonej na rynek USA zostanie przedstawiony w roku 2011.

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 49 490 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: i-MiEV | Mitsubishi

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij