auto motor i sport poleca:

Tesla Model 3 - kupujący rezgynują z rezerwacji

Poleć ten artykuł:

Tesla Model 3 pobiła rekord w historii motoryzacji pod względem sprzedanych egzemplarzy, jeszcze przed wyjechaniem aut na ulice. Jednak ten rekord może nie być tak spektakularny, jak pierwotnie zakładano.

Oficjalna premiera Tesli Model 3 odbyła się 31 marca i od tego czasu rozpoczęto przyjmowanie wstępnych rezerwacji. Każdy, kto chciał zarezerwować sobie nową Teslę musiał uiścić wpłatę na poziomie 1000 dolarów.

Firma podaje, że w sumie zebrano 400 tys. zamówień, jednak teraz zaktualizowano te informacje. Okazuje się, że 4200 egzemplarzy zostało zamówionych dwa razy, a aż 8000 klientów zrezygnowało.

Jednak liczba 473 tys. sztuk i tak robi wrażenie, tym bardziej, że od premiery auta minęły niespełna dwa miesiące. Tesla szacuje, że pierwsze samochody dotrą do klientów na początku przyszłego roku.

Firma w 2016 roku wyprodukuje ok. 100 tys. egzemplarzy Modelu 3, rok później ma już podwoić wydajność, a w 2018 roku z taśm ma zjechać nawet pół miliona elektrycznych modeli. To oznacza, że czas oczekiwania na nową Teslę znacznie się zmniejszy.

Tesla bardzo dynamicznie się rozwija, założyciel firmy Elon Musk zapowiedział, że do końca dekady produkcja sięgnie miliona egzemplarzy aut elektrycznych! Wygląda na to, że czeka nas zalew samochodów na prąd...

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 67 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Tesla Model 3 | sprzedaż

Oceń artykuł:

4,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij