auto motor i sport poleca:

Testy KERS wstrzymane!

Poleć ten artykuł:

Robert Kubica

Z wczorajszego raportu przedstawionego przez BMW Sauber wynika, że porażenie mechanika, który po tym wydarzeniu spędził noc w szpitalu, było spowodowane przepływem prądu pomiędzy siecią wysokiego napięcia systemu KERS, a siecią 12-woltową (przez kierownicę, karoserię oraz jednostkę sterującą).

"Tą drogą może przepłynąć tylko bardzo mała ilość energii. Ale ta ilość wystarczy do spowodowania bardzo bolesnego porażenia. Kierowca jest izolowany przez kombinezon i rękawice, dlatego nie grozi mu żadne niebezpieczeństwo" - powiedział Marcus Duesmann, odpowiedzialny w BMW Sauber za układy napędowe.

BMW Sauber przesłał kopię raportu do FIA. Udostępni także wyniki dochodzenia innym teamom podczas spotkania Technicznej Grupy Roboczej w przyszłym tygodniu.

KERS, czyli system odzyskiwania energii, ma zostać wprowadzony do Formuły 1 w przyszłym roku. Jego zadaniem jest odzyskanie energii w czasie hamowania, przechowanie jej, a potem użycie w celu polepszenia osiągów silnika.

Szacuje się, że energia odzyskana na każdym okrążeniu powinna odpowiadać około 80 koni mechanicznych, które specjalny przycisk mógłby uwalniać na około 6-7 sekund. Związany z tym lepszy czas przejazdu okrążenia szacuje się na 0,2-0,3 s.

Źródło: autoklub.pl

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 121 671 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: BMW Sauber | Formuła 1 | KERS

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij