auto motor i sport poleca:

Top 10 najdroższych aut z aukcji RM Sotheby's

Poleć ten artykuł:

"Najtańszy" pojazd został sprzedany na aukcji RM Sotheby's za kwotę 560 tys. euro. W pierwszej 10 znalazło się 5 samochodów z Włoch, 4 auta z Niemiec i jedno z Francji. Wartość tych pojazdów w sumie wyniosła 17 651 200 euro, czyli ok. 77,6 mln złotych!

W lutym tego roku na aukcji Artcurial Motorcars Retromobile padł rekord - najdroższym samochodem sprzedanym kiedykolwiek na aukcji jest Ferrari 335 Sport Scaglietti Spyder, które klient wylicytował za ponad 32 mln euro. Najwyższa oferta nadeszła od tajemniczego klienta ze Stanów, który zadeklarował kwotę 28 mln euro. Po doliczeniu 4 mln euro kosztów, które naliczył dom aukcyjny rekordowa kwota wyniosła 32 075 200 euro.

Aukcje motoryzacyjne to imprezy, które przyciągają uwagę najbogatszych kolekcjonerów samochodów. Niektórzy z nich chcą pozostawać anonimowi i dlatego często uczestniczą w licytacji telefonicznie lub przez pośredników.

Samochody sprzedawane na aukcjach nie są jednak najdroższymi. Najwyższe ceny osiągają egzemplarze Ferrari, ale często transakcje odbywają się drogami nieoficjalnymi. Szacunkowe obliczenia sugerują, że podczas takiej sprzedaży jeden z klientów zapłacił za Ferrari 250 GTO aż 46,3 mln euro! Egzemplarze Ferrari 250 GTO bardzo rzadko można spotkać na aukcjach lub w oficjalnych transakcjach. Włoska marka w latach 60. ubiegłego wieku wyprodukowała tylko 36 sztuk 250 GTO.

Rekordowy samochód z aukcji to auto, które brało udział m.in w 12-godzinnym wyścigu na torze Sebring, a w 1958 r. sir Stirling Moss wygrał nim Grand Prix Kuby. Pojazdy, które ostatnio zostały sprzedane na aukcji RM Sotheby's to egzemplarz równie warte uwagi, zobacz, który z nich okazał się tym najdroższym.

Tagi: top 10 | aukcje

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij