auto motor i sport poleca:

Toyota Auris HSD Full Hybrid Concept – kolejna japońska hybryda

Poleć ten artykuł:

Zobacz całą galerię

Wprowadzenie napędu hybrydowego do modelu z najpopularniejszej klasy w Europie ma być wstępem do wprowadzenia tego rozwiązania we wszystkich modelach Toyoty dostępnych na Starym Kontynencie.

W odróżnieniu od "zwykłego" modelu, hybryda została wyposażona w przeprojektowane elementy karoserii, optymalizujące przepływ powietrza. W tym samym celu auto zostało obniżone o 20 mm, pod podwoziem zamontowano specjalne osłony, a z tyłu znalazł się dyfuzor. Również 18-calowe felgi aluminiowe zostały zaprezentowane tak, by ograniczyć turbulencje powietrza. Nie zapomniano również o oporach ze zmniejszonymi oporami toczenia.

By podkreślić ekologiczność projektu, wnętrze wykończono w niebieskim kolorze. W tym kolorze zaplanowano też podświetlenie zegarów.

Toyota Auris HSD Full Hybrid Concept napędzany jest przez zespół napędowy znany z Priusa. Do pierwszych 100 km/h będzie przyspieszać w ok. 10 sekund, a zapowiadana emisja CO2 ma utrzymywać się na poziomie 100 g/km.

Auto będzie oferowało trzy tryby jazdy: tryb ECO, który dąży do maksymalnych oszczędności paliwa i wykorzystania napędu hybrydowego, tryb POWER wyciskający z auta więcej mocy oraz tryb EV, w którym auto może przejechać 2 km z prędkością 50 km/h korzystając wyłącznie z silnika elektrycznego i nie zużywając wówczas zwykłego paliwa.

Toyota Auris HSD Full Hybrid będzie budowana w Wielkiej Brytanii, a jej sprzedaż ma się rozpocząć w drugiej połowie przyszłego roku.

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 59 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Toyota | Auris | hybryda | Frankfurt Motor Show 2009 |

Oceń artykuł:

4,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij