auto motor i sport poleca:

Toyota Auris – w nowej odsłonie

Poleć ten artykuł:

Zobacz całą galerię

Nowa generacja to kolejny krok Toyoty w kierunku tworzenia ciekawszych stylistycznie samochodów, cechy, która, przynajmniej w przypadku Aurisa czy Corolli, nie była priorytetem. Nowy model zrywa z nudną przeszłością - nadwozie narysowane jest ciekawie i ze sportowym sznytem. Przód ma ostre i nowoczesne spojrzenie, tył jest masywny i całkowicie przeprojektowany, potęguje wrażenie solidności. Auris jest o 55 mm niższy niż poprzednik co zmniejsza współczynnik oporu powietrza (Cx 0.28) a więc spalanie. Zaoszczędzono również na masie - do 40 kilogramów w zależności od wersji. Bagażnik powiększył się i będzie miał 360 litrów pojemności.  

Auris oferowany będzie w wersjach benzynowych, wysokoprężnych a także jako hybryda. W przypadku tej ostatniej bateria zostanie umieszczona pod tylna kanapą a więc chcący zaoszczędzić na paliwie nie będą zmuszania do pozostawienia bagażu. Auto będzie produkowane w Anglii, obok Avensisa. Nowa Toyota Auris będzie jedną z ważniejszych premier na salonie samochodowym w Paryżu.  

Więcej o nowym Aurisie przeczytacie w najnowszym wydaniu Auto Motor i Sport, który już jest w kioskach.

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 59 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Toyota | Auris | Paryż 2012 | nowa generacja

Oceń artykuł:

1,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij