auto motor i sport poleca:

Toyota Hilux Invincible samochodem Małysza i Martona

Poleć ten artykuł:

Specjalnie wzmocnione "niezwyciężone" Toyoty Hilux trafiły w ręce Adama Małysza i Rafała Martona, którzy przygotowują się do Rajdu Dakar.

A to wiąże się z częstymi podróżami czy też dojazdami do ciężko dostępnych treningowych "miejscówek" - w codziennej eksploatacji liczy się też wygoda, odporność na polskie drogi i moc.

Hilux Invincible (z ang. "niezwyciężony") wyposażony jest w 3-litrowy silnik D4-D wzmocniony do 201 KM i 435 Nm. Małysz wybrał wersję ze skrzynią mechaniczną, natomiast Marton skusił się na opcję automatyczną.

Auto wyróżnia się też diodami LED do jazdy dziennej, chromowanymi elementami (takimi jak progi, osłona czy ramki świateł przeciwmgielnych) czy srebrnymi nakładkami.

Hilux Invincible pojawi się w salonach na początku przyszłego roku.

amis

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 51 600 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Toyota | Hilux | Invincible | Adam Małysz | Rafał Marton

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (10)

Kołdziak, 21 grudnia 2013, 18:21

Ma - oczywiście. To była rzecz, bez której nie wyobrażam sobie pewnych manewrów w miejskiej dżungli.

Samuraj, 21 grudnia 2013, 17:32

Kołdziak - Hilux ma w ogóle jakąś kamerę cofania ułatwiającą wspomniany manewr?

airmatic, 21 grudnia 2013, 13:38

Wrażenia z jazd testowych treningówką Małysza redakcja AMiS opisała w przedostatnim numerze w kategorii wrażeń/doznań trójwymiarowych. Bo już nie chodzi o samą kierowalność pojazdu sprzężoną z czuciem asfaltu, ale pojawia się też fruwanie w powietrzu, czyli wymiar trzeci. Tam, gdzie seryjny, niewzmocniony SUV/crossover pożegnałby się z kompletem amortyzatorów i seryjnymi zaczepami zderzaków, tak "ugotowany" w dakarowej kuchni Hilux czuje się jak gepard na safari. Ponieważ tu mamy coś więcej niż pancerną trwałość, ale także osiągi z motoru któregoś Land Cruisera, Dakar z Hiluxem w jednej z ról jest o kilka poziomów lepsze niż dawne Camel Trophy z udziałem Land Roverów. A propos pierwszego posta "by Eri" - Pandakar kiedyś próbował, ale Peterhansel był wtedy poza (jego) zasięgiem :D

Kołdziak, 20 grudnia 2013, 22:33

Wiadomo, że do miasta to jest różnie, trzeba się przyzwyczaić, ale jeśli chodzi o samo prowadzenie, właściwości jezdne, wnętrze - na to narzekać nie można, jedynie na rozmiary i wielkość, ale to jedna z głównych cech tego auta i zmienić się jej nie da ;) Oswajany jest wizerunek Hiluxa jako auta tylko roboczego i chce się go trochę "ucywilizować".

Samuraj, 20 grudnia 2013, 19:13

CR-V przerobić. :P   Ostatnio sporo dłubiemy przy Hiluxie jako modelu i z dnia na dzień zaczyna mi się podobać coraz bardziej.   I jak wrażenia (prowadzenie, obycie na co dzień)?
przejdź do forum

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij