auto motor i sport poleca:

Toyota Prius na rok 2016 w kamuflażu

Poleć ten artykuł:

Aktualna Toyota Prius jest z nami od 2009 roku. Choć nadal wygląda atrakcyjnie to producent już szykuje przyszłą generację. W salonach dopiero w przyszłym roku.

6 lat minęło od kiedy aktualna hybrydowa Toyota Prius weszła na rynek. Mimo to, że ma już swoje lata, to wciąż wygląda dość świeżo i atrakcyjnie. Najprawdopodobniej jest to zasługa nowoczesnego designu oraz całej „elektrycznej otoczki”, która pewnie jeszcze przez kilka lat uchroni Priusa przed starzeniem. Jednak w świecie motoryzacji w ciągu 6 lat wydarzyło się bardzo dużo, a technologia poszła mocno do przodu. Toyota zakasała więc rękawy i wzięła się do roboty, by nowy Prius był jeszcze bardziej "eco".

Zakamuflowana hybrydowa Toyota nowej generacji została przyłapana w korku gdzieś w Tajlandii. Niewiadomo jednak, czy widoczne na zdjęciu auto chowa pod mocnym kamuflażem gotowe do produkcji nowe nadwozie, czy może jednak na potrzeby przedprodukcyjnych testów wciąż korzysta z nadwozia aktualnego Priusa, które mogło zostać lekko zmodyfikowane.

Żadne dokładne informacje na temat jednostki napędowej nie są jeszcze znane. Przewiduje się, że nowy Prius będzie lżejszy od teraźniejszego nawet o 20% , co oczywiście pozytywnie wpłynie na zużycie paliwa, które spaść może o 10% względem 6-letniego już Priusa. Auto prawdopodobnie będzie oferowane z dwoma rodzajami baterii: niklowo-wodorkowymi i litowo-jonowymi. Te drugie, choć droższe, zapewnią większy zasięg możliwy do pokonania wyłącznie na „zielonej” energii.

Być może Toyota zdecyduje się pokazać nowego Priusa jeszcze w tym roku. Jego wersja plug-in powinna dołączyć do sprzedaży chwilę po oficjalnej premierze. 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 136 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Toyota Prius | hybryda | nowa generacja | spy-shots | kamuflaż

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (1)

Żywiec85, 29 maja 2015, 09:39

Kamuflaż pierwsza klasa! Redukcja ciężaru samochodu o 20% zapowiada się obiecująco, jest to już spore udogodnienie. Prius już teraz reprezentuje imponujące wyglądem auta, także nie potrafię sobie wyobrazić tego, co w nadwoziu można by jeszcze udoskonalić. Ale dobrze że producenci nie spoczywają na laurach i próbują czegoś nowego, odświeżonego.
przejdź do forum

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij