Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Toyota Prius oficjalnie

Od kilku tygodni wszyscy zastanawiają się, czy zdjęcia Priusa, które wyciekły do sieci były prawdziwe. Teraz wszystkie wątpliwości zostały rozwiane.

Sebastian Kościółek 2015-09-09

Czwarta generacja hybrydowej Toyoty Prius była zapowiadana jako samochód z "przełomowym" designem. I faktycznie, japońska hybryda wygląda bardzo awangardowo. Wystarczy popatrzeć na zdjęcia.

Nowy model powstał na globalnej płycie podłogowej Toyota New Global Architecture (TNGA), która została wykorzystana w wodorowym modelu Mirai. Inżynierowie poprawili sztywność podłogi, a do tego poprawili środek ciężkości, co poprawiło komfort i stabilność nadwozia. Jednostka napędowa jest teraz umieszczona w bardziej optymalnie. Wielowahaczowe zawieszenie na obu osiach powinno polepszyć właściwości jezdne tego modelu.

Toyota nie zdrada przed targami detali dotyczących tego, co znajdzie się pod maską. Zapowiada tylko obniżenie spalania o 10 procent oraz polepszenie wydajności termicznej o 40 procent. Wiele podzespołów hybrydowego układu zostało zmniejszonych, a niklowo-metalowo-wodorkowy akumulator jest teraz bardziej wydajny.

Auto jest dłuższe o 60 mm, szersze o 15 mm oraz niższe o 20 mm w stosunku do poprzedniego modelu. Oznacza to, że we wnętrzu będzie więcej miejsca dla pasażerów oraz bagażu.

Toyota zapowiada, że nowy Prius pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym roku. Na początek samochód zadebiutuje na rodzimym rynku, a dopiero potem pojawi się w Stanach Zjednoczonych i Europie.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 136 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij