auto motor i sport poleca:

Toyota pobiła rekord (wideo)

Poleć ten artykuł:

TMG EV P001 Zobacz całą galerię

Chodzi o rekord w kategorii samochodów elektrycznych. Dotychczas najszybszym autem w tej klasie był Peugeot EX1, który pokonał 20-kilometrowe okrążenie w czasie 9 minut i 1,3 sekundy. Toyota podjęła wyzwanie i wystawiła własne auto - TMG EV P001, z dwoma silnikami elektrycznymi dostarczającymi tylnym kołom moc 375 KM. Auto waży 952 kg, do setki rozpędza się w 3,9 sekundy i rozpędza się do 260 km/h.

Jaki czas wykręcili Japończycy? Zespół, jeszcze niedawno odpowiedzialny za przygotowanie do startów bolidów F1 fabrycznego teamu Toyoty, spisał się pierwszorzędnie: elektryczny model poprawił poprzedni rekord o minutę i 13 sekund - wykręcił czas 7 minut 47,794 sekund. 7:47 to czas w jakim Nurburgring przejeżdżało Ferrari 599 GTB Fiorano, czy Lamborghini Murcielago LP640. To tylko 3 sekundy wolniej niż Audi R8 V10, Pagani Zonda S czy Mercedes SLS AMG. Toyota przejechała okrążenie szybciej niż BMW M3 GTS czy Ferrari F430.

Być może pewnym ułatwieniem dla Japończyków był fakt, że ich pojazd konstrukcyjnie bazuje na zmodyfikowanym przez Toyotę podwoziu Radicala, do którego należy oficjalny rekord wszechczasów - w 2009 roku Michael Vergers za kierownicą Radicala SR8 LM pokonał okrążenie w czasie 6 minut i 48 sekund. Elektrycy mają więc jeszcze o co się bić.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 35 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Toyota | Nurburgring

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij