auto motor i sport poleca:

Toyota przedstawia studyjny model S-FR

Poleć ten artykuł:

Silnik umieszczony z przodu i napęd, który trafia na koła tylne - to wizytówka bardzo ładnie zaprojektowanego modelu S-FR. Oby samochód trafił do seryjnej produkcji.

Zobacz całą galerię

Toyota S-FR to mały samochód sportowy o wymiarach 3990 mm x 1695 mm x 1320 mm (długość, szerokość, wysokość). Rozstaw osi wynosi 2480 mm, a w kabinie zagospodarowano miejsce dla 4 pasażerów. Oczywiście bardziej mówimy tu o układzie: 2 miejsca z przodu i dwa dodatkowe. We wnętrzu Toyota przygotowała wykończenie z dominującą czernią i kolorem żółtym dla kontrastu. Zegary są wyświetlane cyfrowo, zaś projekt konsoli środkowej i centralnej wydaje się być ładny i nieźle wykończony.

Toyota zdradza jedynie, że skrzynia biegów posiada sześć przełożeń i krótki skok dźwigni. Japończycy nic nie mówią na razie o silniku, jaki trafi pod maskę, a to w zasadzie najciekawsza rzecz w tym modelu. Toyota GT 86 napędzana jest dwulitrowym silnikiem typu boxer o mocy 200 KM. Model S-FR jeśli trafi do produkcji będzie pozycjonowany poniżej GT 86. Czy zatem Toyota zdecyduje się na silnik 1,6 lub 1,2 turbo z mocą w okolicach 130-150 KM? To byłoby wystarczające, zwłaszcza, że S-FR waży tylko 980 KM.

Stylistycznie S-FR to naszym zdaniem bardzo udany projekt. Auto na rynek może trafić nie wcześniej niż w 2018 roku. Oby wersja produkcyjna diametralnie nie różniła się od koncepcyjnego modelu.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 35 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Toyota | Toyota S-FR | Toyota GT 86 | toyota gt 86 | GT 86

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij