auto motor i sport poleca:

Toyota sprzedała 9 milionów hybryd

Poleć ten artykuł:

Wszystko zaczęło się w 1996 roku na targach motoryzacyjnych w Tokio. To wtedy Toyota zaprezentowała pierwszą generację Priusa, samochód pionierski wśród pojazdów hybrydowych. Od tamtego momentu sprzedaż hybrydowych aut stale rosła.

Do końca kwietnia bieżącego roku Toyota zarejestrowała dokładnie 9,014 mln sprzedanych pojazdów z układem hybrydowym. To nie tylko modele Prius, ale także Yaris, czy Auris. Co ciekawe, ostatni milion sztuk wyprodukowano w zaledwie dziewięć miesięcy.

Lista hybrydowych modeli Toyoty szybko rośnie. W zeszłym roku pojawił się van Sienna (rynek amerykański), czwartej generacji Prius, a także modele Corolla i Levin w Chinach. Najnowszym hybrydowym "dzieckiem" jest RAV4 po faceliftingu, która także otrzymała napęd hybrydowy.

Japońska marka chwali się, że dzięki ekologicznym modelom zaoszczędzono 25 milionów litrów paliwa i wyemitowano 67 milionów ton mniej CO2 , w porównaniu do tradycyjnie napędzanych samochodów z podobnego segmentu.

Toyota nie spoczywa na laurach i planuje dalszą ekspansję hybrydowych aut. Do końca dekady, japońska marka chce wyprodukować 15 mln hybryd. To bardzo prawdopodobne, biorąc pod uwagę, że w tej chwili w ofercie japońskiego producenta są 33 hybrydowe modele, sprzedawane w 90 krajach świata.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 35 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Toyota | hybryda | sprzedaż

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij