auto motor i sport poleca:

Toyota testuje Yarisa WRC

Poleć ten artykuł:

Toyota szykuje wielki powrót na rajdowe „oesy”. Inżynierowie i kierowcy pod kierownictwem Tommiego Makinena testują Yarisa w specyfikacji WRC, który zadebiutuje w przyszłym sezonie. 

Japoński producent wraca do świata rajdów. Gazoo Racing WRC Team przeprowadza ostateczne szlify nad nową rajdówką. Yaris w specyfikacji WRC pojawił się kilka dni temu na odcinkach specjalnych w fińskim Puuppola.

Rajdowa Toyota zaliczyła już 5 tys. testowych kilometrów. Inżynierowie i kierowcy pod kierownictwem Tommiego Makinena sprawdzają auto we wszystkich możliwych warunkach atmosferycznych. Czasu nie pozostało zbyt dużo, ponieważ samochód musi być w stu procentach gotowy na przyszły sezon. Dlatego ekipa pracująca nad projektem otrzymała drugi, prototypowy egzemplarz do testów. To pozwoli przyspieszyć prace. Jedna ekipa sprawdza maszynę pod kątem wytrzymałości silnika i skrzyni biegów w Finlandii, a druga w tym czasie skupia się na zawieszeniu na trasach w Hiszpanii i Portugalii.

Toyota Yaris w wersji WRC jest sprawdzana przez ekipę Tommiego Makinena, Juho Hanninena i Jarkko Nikarę. Japoński samochód będzie walczył na rajdowych trasach z Volkswagenem Polo, Fordem Fiesta i Citroenem C3.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 47 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Toyota | Toyota Yaris WRC

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij