auto motor i sport poleca:

Trzecia tablica na bagażnik rowerowy

Poleć ten artykuł:

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju pracuje nad projektem wdrożenia w życie pomysłu o trzeciej tablicy rejestracyjnej na bagażnik rowerowy.

Bagażniki dachowe

Zabierając rowery na bagażniku rowerowym zakrywamy tablice rejestracyjne. Teraz ma się to zmienić poprzez możliwość posiadania trzeciej tablicy rejestracyjnej, przeznaczonej właśnie na bagażnik rowerowy. Dodatkowa tablica będzie taka sama jak ta, zamontowana przy aucie. Będzie można ją nabyć na wniosek właściciela w urzędzie rejestrującym pojazdy. Wystarczy okazać dowód rejestracyjny i kartę pojazdu - jeżeli była wydawana. Koszt trzeciej tablicy to 52,50 zł (40 zł za tablicę, 12,50 zł za nalepki legalizacyjne).

Nowe przepisy uregulują też kwestię warunków montażu bagażnika na haku holowniczym, a także wyposażenia w odpowiednie światła zewnętrzne i miejsce na tablicę rejestracyjną. Określą także warunki techniczne w zakresie bezpieczeństwa.

Tagi: tablice rejestracyjne | bagażnik rowerowy

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij