auto motor i sport poleca:

Tylko Fiat na plusie!

Poleć ten artykuł:

Fabryka GM w Saragossie

W kwietniu bramy fabryk opuściło 73 304 samochodów. Mimo kryzysu, w dalszym ciągu świetne nastroje mogą mieć pracownicy zakładów Fiata. Do końca czwartego miesiąca bieżącego roku wyprodukowali oni 189 706 aut, czyli o 23,5% więcej niż w adekwatnym okresie ubiegłego roku. To pozwoliło na zwiększenie udziału w rynku z 47,9 do 70,7%.

Niestety, pozostali wytwórcy samochodów wykazali znaczny spadek. Najwięcej FSO (-66,1%), nieco mniej Opel (-57,7%), a najmniej (-16,4%) - Volkswagen. Tylko trzy modele aut osobowych spośród 10 powstających w rodzimych fabrykach samochodów odnotowały wzrost produkcji w porównaniu z ubiegłym rokiem: Fiat Panda o prawie 12 tys. sztuk, Ford Ka o ponad 32 tys. sztuk (bo powstaje od połowy ubiegłego roku) i Chevrolet Aveo o 13,3 tys. sztuk.

Zdecydowana większość produkowanych w Polsce samochodów osobowych trafiła na rynki zagraniczne, bo 97,4%, a zaledwie 2,6% pozostało w kraju.

Źródło: Samar

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 39 200 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Fiat | Fiat Auto Poland | produkcja w Polsce | Opel | Chevrolet | kryzys

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij