Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Tylnonapędowe coupe od Kii?

Kia Kia Kee

Kia przez ostatnie lata mocno pracuje na swój wizerunek wprowadzając atrakcyjne stylistycznie, dobrze wyposażone i atrakcyjne cenowo auta. Według brytyjskiego magazynu What Car? szef Kii - Hank Lee - zapowiedział wprowadzenie do oferty kilku nowych modeli, które mają pracować na zupełnie nowy wizerunek marki. Pierwszym ma być mocne, tylnonapędowe coupe z silnikiem V8 pod maską, zbudowane na podzespołach luksusowego sedana K9. Prace nad K9 trwają od dłuższego czasu i jego premierowe wydanie zobaczymy we wrześniu we Frankfurcie. Być może na tej samej imprezie zaprezentowane zostanie coupe, a jeśli nie, to zapewne wypłynie na światło dzienne w styczniu, podczas amerykańskiego NAIAS.

Jeśli sportowiec Kii spotka się z pozytywnym przyjęciem potencjalnych klientów, w okolicach 2015 roku powinien trafić do salonów. W międzyczasie koreański producent zaprezentuje kolejne koncepty - m.in. mniejszy wóz sportowy, który mógłby konkurować z Mazdą MX-5, czy Renault Megane Coupe. Patrząc na tylnonapędówkę, jaką zbudował Hyundai - czekamy z niecierpliwością.

W galerii zdjęć prezentujemy koncepcyjny model Kee, który Kia zaprezentowała we Frankfurcie w 2007 roku.

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 52 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Soul w KII nie jest dla mnie jakimś wymysłem, natomiast mocne coupe z V8 już trochę tak, ale skoro Ferrari zrobiło Shooting Break'a ... .
  ~Samuraj, 2011-07-09 01:10:41
 • avatar
  zgłoś
  Skoro zbudowali Soula, o którego nikt by tę markę nie podejrzewał - to znak, że firma mocno się odmładza i jest trendy.Szkoda, że tego samego nie można powiedzieć o Fiacie - różne Giulietty, Ypsilony i Freemonty to kamyki do ogródka firm we własnym mateczniku. A właściwa marka kuleje, bo choćby wynajdywania nowych nisz nie uświadczysz. Stąd renoma koreańców rośnie, a Fiaciszków...
  airmatic, 2011-07-08 22:21:42
 • avatar
  zgłoś
  Jakoś coupe nie pasuje mi do wizerunku takiej marki jak KIA. Co więcej ten projekt zaprezentowany w galerii kompletnie mi się nie podoba. I w czymś takim miałoby siedzieć V8? To ja już wolę Genesisa (choć to koreański Hyundai to tutaj mocne coupe fajnie pasuje).
  ~Samuraj, 2011-07-08 14:46:33
 • avatar
  zgłoś
  Niedopowiedzenie w tekście zostało niniejszym zgrabnie uzupełnione w komentarzu. Dzięki za informację
  airmatic, 2011-07-08 10:36:14
 • avatar
  zgłoś
  chodzi o niewielkie auto sportowe,a przy okazji jest wytrych, pozwalający Kii na trzymanie w niepewności czy będzie R czy FWD.
  esper, 2011-07-08 10:27:32
 • avatar
  zgłoś
  Z tego co się orientuję, Mazda MX-5 i Renault Megane Coupe to dwa zupełnie odmienne gatunki pojazdów. Jak porównywać 2-miejscowego Spidera z usportowionym hatchbackiem?Jeśli w newsie znalazł się dosłowny cytat, to menedżer Kii chyba do końca nie wiedział, o czym mówi
  airmatic, 2011-07-08 10:21:15
 • avatar
  zgłoś
  Koreańczycy szykują ciekawy model i wbrew pozorom wcale nie ma to być przechrzczony Hyundai Coupe...
  auto motor i sport, 2011-07-08 08:09:14
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij