auto motor i sport poleca:

Używane: Ford Focus czy Honda Civic

Poleć ten artykuł:

Szukając kilkuletniego auta kompaktowego do 40 tys. zł, niemal na pewno będziesz rozważać zakup Forda Focusa nr 2. Bardziej oryginalnym pomysłem jest Honda Civic – czy lepszym?

FORD FOCUS
SILNIK:1.6 TI-VCT (115 KM)
ROCZNIK: 2011
CENA: 30-35 TYS. ZŁ

Polecamy wersję
Ze 115-konnym silnikiem benzynowym 1.6 – nie jest mistrzem oszczędności, bo zużywa średnio 9 litrów na setkę, ale jest bezawaryjny. Jeśli szukasz diesla, wybierz 115-konnego 1.8 TDCi, a nie 1.6 TDCi (90 lub 109 KM).

Największa zaleta
Bezsprzecznie znakomite właściwości jezdne oraz precyzyjny układ kierowniczy, który łatwo wyczuć. Konkurenci próbowali gonić Forda w zakrętach, ale niewielu udało się do niego zbliżyć. Ford to prawdziwy mistrz wiraży.

Największa wada
Dość kiepski komfort jazdy przy niskiej prędkości na nierównych drogach oraz hałas toczenia opon i szumy powietrza w kabinie – niestety Focus nie należy do najcichszych pod tym względem.

Co sprawdzić kupując
Stan amortyzatorów (poddają się po ok. 130 tys. km) oraz tylnego zawieszenia (zużywa się po 200 tys. km). Warto też sprawdzić wycieraczki – jeśli pracują nierówno, ich mechanizm należy wyczyścić.

Koszty utrzymania
Koszt wymiany amortyzatorów to ok. 700 zł z robocizną, wymiana klocków i tarcz na jednej osi – maksymalnie 500 zł. Focus 1.6 może spalić minimalnie ok. 6,5 l/100 km, a maksymalnie nawet 11 litrów na setkę.

Tagi: Ford Focus | Honda Civic | używane

Oceń artykuł:

1,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij