auto motor i sport poleca:

VW Bulli – ogórek naszych czasów?

Poleć ten artykuł:

Volkswagen Bulli Zobacz całą galerię

Koncepcyjny Bulli ma dwa rzędy foteli, po trzy miejsca w każdym z nich. Ma niecałe 4 metry długości, 175 cm szerokości i 170 cm wysokości. Rozstaw osi tego modelu jest o 4 cm większy niż w przypadku Golfa - wynosi 262 cm.

Oczywiście zgodnie z duchem czasów auto wyposażono w napęd elektryczny. Jednostka elektryczna produkuje 115 KM mocy i 260 Nm momentu obrotowego. Pozwala to na rozpędzenie do 100 km/h w 11,5 sekundy, a prędkość maksymalną ograniczono do 140 km/h. Na szczęście w informacji prasowej czytamy, że auto zostało zaprojektowane również z myślą o jednostkach benzynowych i silnikach Diesla.

Styliści VW starali się by ich dzieło nawiązywało do swojego praprzodka. Mamy więc charakterystyczne, dwukolorowe malowanie nadwozia, a nawet literę V w przedniej części auta. Zapewne felgi aluminiowe w rozmiarze 18 cali nie trafiały na listę wyposażenia VW Samby, ale dziś nie wypadało zakładać mniejszych.

W prosto urządzonej kabinie znajdziemy miejsce na iPada, który po zamontowaniu pełni funkcję centrum zarządzania multimediami. Za kierownicą próżno szukać obrotomierza, nie ma też dźwigni skrzyni biegów. Ale i po co - silnik elektryczny nie wymaga takich ekstrasów, wystarczy pokrętło do ustalenia w którym kierunku mają się kręcić napędzane koła.

Chcielibyście zobaczyć to auto na ulicach?

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 36 390 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: VW | Volkswagen | Bulli | Genewa 2011

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij