auto motor i sport poleca:

VW Concept BlueSport

Poleć ten artykuł:

Volkswagen BlueSport Concept Zobacz całą galerię

Roadster Volkwagena, zgodnie z dzisiejszą modą, jest samochodem przede wszystkim ekologicznym. Niemcy chwalą się bowiem, że dwulitrowy turbodiesel Volkswagena o mocy 178 koni mechanicznych wytwarza jedyne 113 gram CO2 na każdy kilometr.

Jedyne, bo ten tylnonapędowy sportowiec potrafi przyspieszyć od 0 do 100 km/h w ciągu zaledwie 6,2 sekundy i rozpędzić się do prędkości maksymalnej wynoszącej 224 km/h. Silnik BlueSport współpracuje z 6-stopniową przekładnia typu DSG i zaopatrzony jest w system typu Start/Stop, automatycznie wyłączający go w czasie postoju.

Ponadto, ten niewielki Volkswagen został zaopatrzony w specjalny układ odzyskujący energię w czasie hamowania. Nadwozie konceptu wykonane zostało z lekkich włókien, co sprawia, że jego masa nie przekracza 1200 kg. Materiałowy dach składany jest ręcznie, czyli tak, jak przystało w prawdziwym roadsterze.

Volkswagen nie potwierdza planów produkcji BlueSporta, jednak my idziemy w zaparte, że takie auto ujrzy światło dzienne w 2010 roku.

Źródło: Volkswagen, informacja własna

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 36 390 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Volkswagen | BlueSport | Concept | Koncept | prototyp | TDI | Detroit Auto Show 2009

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij