auto motor i sport poleca:

Valmet Eva EV – kolejny elektryczny maluch w Genewie

Poleć ten artykuł:

Valmet Eva EV Zobacz całą galerię

Valmet działa zwykle za kulisami motoryzacyjnego świata. To ta firma produkuje dla Porsche model Boxster/Cayman, a niedługo rozpocznie produkcję Fiskera Karma. Teraz, by zaprezentować swoje możliwości w dziedzinie tworzenia nowych modeli i umiejętności inżynierskie, Valmet przywiózł do Genewy własny projekt miejskiego auta przyszłości.

Prezes firmy - Ilpo Korhonen - stwierdził, celem tego projektu było stworzenie miejskiego pojazdu elektrycznego, który trafi do odpowiedzialnych ekologicznie Europejczyków i Amerykanów i będzie przydatny do jazdy na co dzień, a nie tylko do pokazywania sąsiadom.

Eva to auto dla dwojga dorosłych i dwójki dzieci. Zasilane jest silnikiem elektrycznym, który dzięki akumulatorom jest w stanie przejechać bez tankowania do 160 km.

Z ciekawostek jakie znajdziemy na pokładzie wymienić można urządzenie Nokia Terminal Mode, które pozwala na obsługę smartfonów Nokii i korzystanie z zainstalowanych w nich aplikacji przy pomocy wyświetlacza zamontowanego w pojeździe. Dodatkowo oprogramowanie nawigacyjne NAVTEQ analizuje sytuację na drodze i pomaga kierowcy dobrać prędkość tak, by zmaksymalizować zasięg pojazdu bez ładowania akumulatora.

Tagi: Valmet | Eva | EV | Genewa 2010

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij