auto motor i sport poleca:

Volkswagen Golf Blue-e-motion – oficjalne dane

Poleć ten artykuł:

Volkswagen, Golf, Blue-e-motion Zobacz całą galerię

Najbardziej ekologiczną odmianę Golfa napędzać będzie silnik elektryczny o maksymalnej mocy 115 KM i momencie obrotowym 270 Nm. Akumulatory o pojemności 26,5 kilowatogodzin w obecnie testowanej wersji pozwalają na przejechanie do 150 km bez ładowania, ale producent zapewnia, że wersja produkcyjna będzie miała zasięg jeszcze większy. Golf Blue-e-motion przyspiesza do prędkości 100 km/h w czasie 11,8 sekundy i rozpędza się do 135 km/h.

Producent wyposaży go m.in. w urządzenie, które pomoże w nauce oszczędnej jazdy - na miejscu obrotomierza znajdzie się licznik kilowatów, który będzie pomagał kierowcy w utrzymaniu możliwie małego poboru energii, a tym samym zwiększenie zasięgu auta.

Jednym z elementów składowych będzie również układ odzyskiwania energii, z kilkoma ustawieniami, pozwalającymi na regulację jego działania. W "najlżejszym" trybie - D po zabraniu stopy z pedału przyspieszenia, auto będzie nadal toczyć się, żeglować, a np. w trybie D3 ta sama czynność będzie powodowała zmniejszanie prędkości i odzysk jak największej ilości energii.

Producent proponuje do tego trzy tryby jazdy - Normal, Comfort+ i Range+. W tym ostatnim moc silnika zostaje ograniczona do 69 KM, co pozwala na dodatkowe zwiększenie zasięgu, ale każe zapomnieć o jakichkolwiek osiągach.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 117 190 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3, kombi-5, van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Volkswagen | Golf | Blue-e-motion

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij