Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Volkswagen Golf Blue-e-motion – oficjalne dane

Volkswagen, Golf, Blue-e-motion Volkswagen Golf Blue-e-motion

Najbardziej ekologiczną odmianę Golfa napędzać będzie silnik elektryczny o maksymalnej mocy 115 KM i momencie obrotowym 270 Nm. Akumulatory o pojemności 26,5 kilowatogodzin w obecnie testowanej wersji pozwalają na przejechanie do 150 km bez ładowania, ale producent zapewnia, że wersja produkcyjna będzie miała zasięg jeszcze większy. Golf Blue-e-motion przyspiesza do prędkości 100 km/h w czasie 11,8 sekundy i rozpędza się do 135 km/h.

Producent wyposaży go m.in. w urządzenie, które pomoże w nauce oszczędnej jazdy - na miejscu obrotomierza znajdzie się licznik kilowatów, który będzie pomagał kierowcy w utrzymaniu możliwie małego poboru energii, a tym samym zwiększenie zasięgu auta.

Jednym z elementów składowych będzie również układ odzyskiwania energii, z kilkoma ustawieniami, pozwalającymi na regulację jego działania. W "najlżejszym" trybie - D po zabraniu stopy z pedału przyspieszenia, auto będzie nadal toczyć się, żeglować, a np. w trybie D3 ta sama czynność będzie powodowała zmniejszanie prędkości i odzysk jak największej ilości energii.

Producent proponuje do tego trzy tryby jazdy - Normal, Comfort+ i Range+. W tym ostatnim moc silnika zostaje ograniczona do 69 KM, co pozwala na dodatkowe zwiększenie zasięgu, ale każe zapomnieć o jakichkolwiek osiągach.

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 121 890 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  No niby będzie, ale Blue MOTION im nie wystarczy? :/
  ~Samuraj002, 2010-11-10 11:50:51
 • avatar
  zgłoś
  Będzie dobry "elektryk"
  airmatic, 2010-11-10 10:53:24
 • avatar
  zgłoś
  Niemiecki producent podał do publicznej wiadomości szczegóły konstrukcyjne elektrycznej wersji Golfa, która trafi do sprzedaży w 2014 roku.
  auto motor i sport, 2010-11-10 09:58:30
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij