auto motor i sport poleca:

Volkswagen Passat GTE: Pierwszy raz w hybrydzie

Poleć ten artykuł:

Volkswagen Passat GTE to pierwsza hybryda w historii tego modelu. Ma 218 KM i zużywa kieliszek paliwa. Zobacz, co oferuje Passat GTE.

Volkswagen Passat GTE Zobacz całą galerię

Passata GTE od zwykłej wersji odróżniają stylistyczne elementy nawiązujące do modelu XL1, którego testowali nasi koledzy. Inne wloty powietrza w zderzaku z LED-ową nitką, a także niebieska wstawka nad chromowanym grillem - to rzuca się pierwsze w oczy. Do tego dochodzą felgi o specjalnym wzorze, emblematy GTE na grillu, błotnikach bocznych i tylnej klapie. Jeśli jesteśmy już przy tyle warto wspomnieć o ładnie wyglądających pseudo-wydechach. Niestety, to tylko atrapy.

Odmianę GTE napędza benzynowy silnik 1.4 TSI o mocy 156 KM, wspomaga go motor elektryczny, który rozwija 115 KM. Łącznie jednostka napędowa generuje 218 KM. Producent podaje, że wg normy NEDC, hybrydowy Passat spala jedynie 1.6 l/100km. Jego 50-litrowy zbiornik ma wystarczyć na przejechanie ponad 1000 km.

GTE jest wyposażony w tryb E-Mode, który umożliwia jazdę na samym tylko prądzie. W taki sposób możemy przejechać do 50 km. Na wyposażeniu znalazły się też pełne światła LED i szereg asystentów bezpieczeństwa. Warto dodać, że Passat GTE jest hybrydą typu plug-in, czyli z wtyczką do ładowania. Producent nie podaje czasu ładowania.

Hybrydowy Volkswagen pojawi się od razu w wersjach sedan oraz kombi. Na europejskim rynku samochód zadebiutuje jesienią.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 114 390 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-4, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Volkswagen Passat | vw passat gte | GTE

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij