auto motor i sport poleca:

Volkswagen Phaeton - cicha śmierć

Poleć ten artykuł:

Kilka dni temu z fabryki Volkswagena w Dreźnie zjechały ostatnie egzemplarze Phaetona. Losy następcy jeszcze się ważą, a fabryka zostanie przebudowana aby podjąć nowe wyzwania.

Volkswagen Phaeton

18 marca tego roku ze Szklanej Manufaktury w Dreźnie wyjechał ostatnio Volkswagen Phaeton. Powodem zaprzestania produkcji była słaba sprzedaż limuzyny oraz wysokie koszty produkcji. Jeszcze kilka lat temu produkowano tam ponad 11 tys. egzemplarzy rocznie, a dwa lata temu produkcja nie przekroczyła 4 tys. egzemplarzy rocznie. Nie znamy jeszcze statystyk za ubiegły rok, ale musiało być jeszcze gorzej.

Dlatego niemiecki koncern, który jest pogrążony w kryzysie w związku z aferą "Dieselgate", musiał wdrożyć plan oszczędnościowy. W związku z tym produkcja Volkswagena Phaetona została zakończona. O nowym modelu wiemy niewiele. Nieoficjalne spekulacje mówią o tym, że następca będzie wyposażony w silnik elektryczny. Premiera takiego modelu odbędzie się nie wcześniej jak w 2020 roku. O ile w ogóle do niej dojdzie.

Szklana Manufaktura w Dreźnie, gdzie produkowano Phaetona, zostanie przebudowana. W tym czasie w zakładzie pozostanie ok. 100 pracowników. Reszta zostanie przeniesiona do Zwickau, gdzie powstaje Golf i Passat. Powstają tam również karoserie do Bentleya Continental i Flying Spur oraz wspomnianego Phaetona.

Volkswagen nie wie, co będzie produkować w tej fabryce. Powstała ona z myślą o luksusowej limuzynie.

Tagi:

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (1)

Budafok, 24 marca 2016, 19:09

Ten model ma być w pełni elektryczny. Tak czytałem przynajmniej.
przejdź do forum

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij