Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Volkswagen Taigun Concept – mniejszy niż Tiguan

Na targach samochodowych w Sao Paulo Volkswagen potwierdził plany wprowadzenia modelu mniejszego niż Tiguan.

Volkswagen Taigun Concept

Koncepcyjny Taigun w kolorze morskiego błękitu wygląda zdecydowanie ciekawiej niż jego większy krewniak. Life-stylowcy powinni być usatysfakcjonowani. Wydatne błotniki, reflektory na dachu, dyfuzor z tyłu, wszystko to sprawia, że takim Volkswagenem chce się wjechać na plażę z deską surfingową. 17-calowe felgi nie są przesadnych rozmiarów a schowane klamki tylnych drzwi udanie maskują fakt, że Taigun to wcale nie 3-drzwiowy SUV. Wnętrze urządzone jest dość ascetycznie, również tutaj wykorzystano „błękit oceanu”. Centralne miejsce zajmują trzy wskaźniki a główną rolę „przed kierowcą” odgrywa spory prędkościomierz. Bagażnik dość skromny bo pomieści jedynie 289 litrów, jednak po złożeniu tylnych siedzeń pojemność wzrasta do 987 litrów.

Pod maską tego lekkiego SUV-a (masa własna to jedyne 985 kg!) gnieździ się 1-litrowy silnik TSI o mocy 110 KM i momencie obrotowym 175 Nm. Takie wartości pozwalają uzyskać przyspieszenie 0-100 km/h na poziomie 9,2 sekund a także rozpędzić Taiguna do 186 km/h. Spalanie średnie ma wynosić zaledwie 4,5 litra na każde 100 kilometrów.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 36 890 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Ten silnik finalnie trafi najprawdopodobniej właśnie do modelu Up! GT.
  ~Samuraj, 2012-10-25 22:31:49
 • avatar
  zgłoś
  Taki SUV wielkości Polo mam rozumieć. Widać idzie moda na takie autka. Ja za to bym wykorzystał ten mały silnik w Up! to by była taka wersja GTI, albo GT jak gdzieś widziałem. W Polo też nie byłby głupim pomysłem, a idąc dalej wzorem Forda w Focusie to i do Golfa też by mógł być. Ford idzie jeszcze dalej, ale to już chyba mała przesada.
  garfield, 2012-10-25 21:30:55
 • avatar
  zgłoś
  Koncepcyjny Taigun w kolorze morskiego błękitu wygląda zdecydowanie ciekawiej niż jego większy krewniak. Life-stylowcy powinni być usatysfakcjonowani. Wydatne błotniki, reflektory na dachu, dyfuzor z tyłu, wszystko to sprawia, że takim Volkswagenem chce się wjechać na plażę z deską surfingową. 17-calowe felgi nie są przesadnych rozmiarów a schowane klamki tylnych drzwi udanie maskują fakt, że Taigun to wcale nie 3-drzwiowy SUV. Wnętrze urządzone jest dość ascetycznie, również tutaj wykorzystano „błękit oceanu”. Centralne miejsce zajmują trzy wskaźniki a główną rolę „przed kierowcą” odgrywa spory prędkościomierz. Bagażnik dość skromny bo pomieści jedynie 289 litrów, jednak po złożeniu tylnych siedzeń pojemność wzrasta do 987 litrów.rPod maską tego lekkiego SUV-a (masa własna to jedyne 985 kg!) gnieździ się 1-litrowy silnik TSI o mocy 110 KM i momencie obrotowym 175 Nm. Takie wartości pozwalają uzyskać przyspieszenie 0-100 km/h na poziomie 9,2 sekund a także rozpędzić Taiguna do 186 km/h. Spalanie średnie ma wynosić zaledwie 4,5 litra na każde 100 kilometrów.rZobacz artykuł
  auto motor i sport, 2012-10-23 10:35:42
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij