auto motor i sport poleca:

Volkswagen Touareg – nowy model na zdjęciach i na video

Poleć ten artykuł:

Vw, Touareg Zobacz całą galerię

Auto zostało pokazane wczoraj podczas specjalnej imprezy w Monachium. Kształt i proporcje Touarega nie uległy większym zmianom, auto otrzymało nowy przód, znany już z Golfa i Polo i przeszło kurację odchudzającą.

Kuracja była konieczna ze względu na oczekiwania klientów co do ilości zużywanego przez auto paliwa. Teraz odchudzony o 200 kg samochód z nowymi jednostkami napędowymi, może pochwalić się zaskakująco dobrymi osiągami.

Gama silników zaczyna się od 3-litrowego V6 TDI o mocy 240 KM i średnim zużyciu paliwa na poziomie 7,4 l/100km. Kolejny w gamie jest 4,2-litrowy V8 TDI o mocy 335 KM i zużyciu paliwa 9,1 l/100km.

W gamie ma znaleźć się również 3,3-litrowy silnik benzynowy TSI wspomagany kompresorem i silnikiem elektrycznym. Ta hybrydowa wersja ma produkować w sumie 379 koni mechanicznych mocy.

Hybryda do prędkości 50 km/h ma korzystać wyłącznie z silnika elektrycznego, od 0 do 100 km/h będzie przyspieszać w 6,5 sekundy, a jej średnie spalanie ma wynieść 8,2 l/100km.

Oczywiście wcześniejsza prezentacja nie oznacza, że auto nie zostanie pokazane w Genewie. Tam będzie można zobaczyć je na żywo, przed wprowadzeniem do sprzedaży, planowanym na kwiecień.

 

 

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 236 790 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: VW | Touareg | Genewa 2010

Oceń artykuł:

3,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij