auto motor i sport poleca:

Volvo 40.1 oraz 40.2. Zapowiedź XC40 i S40?

Poleć ten artykuł:

Bardzo możliwe, że koncepcyjne modele wkrótce przekształcą się w produkcyjne modele S40 i XC40. Gabaryty tych konceptów właśnie na to wskazują.

Koncepyjne Volvo 40.1 i 40.2 Zobacz całą galerię

Koncepcyjne modele Volvo przypominają najnowsze dzieła szwedzkiej marki, czyli XC90, czy S90. Widzimy reflektory LED ze światłami do jazdy dziennej w kształcie obróconej litery "T", duży grill z logo marki oraz ostre i odważne kształty nadwozia.

Auta różnią się jednak rodzajem nadwozia. Koncept z roboczą nazwą 40.1 jest crossoverem. Wyróżniają go plastikowe nakładki na nadkola, podniesione zawieszenie, czarny dach oraz tylne drzwi bez tradycyjnych klamek.

Volvo 40.2 to z kolei sedan, który prawdopodobnie będzie pozycjonowany poniżej S60. Przód to charakterystyczne linie Volvo z reflektorami LED oraz tylna część ze światłami pochodzącymi z modelu S90.

Modele z serii 40 będą pierwszymi zbudowanymi na nowej platformie CMA. To mniejsza baza niż ta z XC90, czy S90, ale również jest kompatybilna z napędami hybrydowymi. Jeśli już o układach napędowych mowa, w nowych autach szwedzkiej marki pojawi się nowy silnik T5 Twin Engine, czyli hybryda plug-in. Niestety, cyfra 5 w nazwie nie oznacza liczby cylindrów. Będzie ich tam tylko trzy plus motor elektryczny. Cały zespół napędowy ma współpracować z 7-biegową przekładnią dwusprzęgłową.

Pierwszy produkcyjny model Volvo z serii 40 zadebiutuje w przyszłym roku i zapewne kilka miesięcy później trafi do sprzedaży.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 98 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Volvo | S40 | koncept

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij