auto motor i sport poleca:

Volvo S60 – pierwsze zdjęcia muła testowego

Poleć ten artykuł:

Nowe Volvo S60 Zobacz całą galerię

Volvo S60 to auto pod pewnym względem wyjątkowe - w produkcji pozostawało bowiem przez 9 długich lat. Ostatni egzemplarz tego samochodu opuścił bramy fabryki 31 marca bieżącego roku o godzinie 4:15.

Wcześniej, bo na styczniowej wystawie motoryzacyjnej w Detroit, szwedzka marka zaprezentowała koncept następcy swojego średniego modelu. Auto charakteryzowało się sportową sylwetką, ogromną szybą przednią oraz kryształową konsolą środkową wewnątrz.

Jeśli wierzyć zapowiedziom przedstawicieli Volvo, produkcyjny samochód, który ma pojawić się w przyszłym roku, będzie mocno przypominał koncept. Potwierdzenie tego widać na naszych zdjęciach (niestety, słabej jakości).

Auto ma być napędzane nowymi jednostkami napędowymi, w tym 1,6-litrowym silnikiem benzynowym z turbosprężarką i bezpośrednim wtryskiem paliwa. Ma on być łączony ze skrzynią dwusprzęgłową.

Ciekawostką, jaka zostanie zastosowana w nowym S60, jest system ostrzegający przed kolizją, bazujący na znanym z modelu XC60, systemie City Safety.

 Źródło: Automedia

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 124 700 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Volvo | S60 Concept | koncept | S60 | nowy model | zdjęcia szpiegowskie | muł testowy

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij