auto motor i sport poleca:

Volvo V50 1.6 DRIVe – 1535 km na baku paliwa!

Poleć ten artykuł:

Volvo V50 1.6 DRIVe Zobacz całą galerię

W imprezie zorganizowanej przez szwajcarski dziennik Blick wzięli udział kierowcy, którzy na co dzień poruszają się Volvo V50 DRIVe. Spośród wielu zgłoszeń wyłoniono trzy dwuosobowe zespoły - jeden męski, jeden kobiecy i jeden mieszany.

Kierowcy byli osobami niedoświadczonymi w jeździe ekonomicznej. Trasę z Zurychu do Goteborga o długości 1535 km najefektywniej pokonał tandem mieszany - Claudia Fortes i Christopher Saur. Ich auto spaliło jedynie 47,59 litra oleju napędowego, co oznacza średnie zużycie paliwa na poziomie 3,1 l  na 100 km i emisję CO2 na poziomie 82 gram na 1 km. 

Pozostałe zespoły również uzyskały bardzo dobre rezultaty - zeszły poniżej 3,2 l / 100 km. Tak niskie spalanie udało się uzyskać, utrzymując stałą prędkość na trasie w okolicach 80 km/h oraz korzystając z funkcji Start/Stop.

V50 1.6 DRIVe napędzane jest 1,6-litrowym turbodieslem o mocy 109 koni mechanicznych, współpracującym z pięciobiegową przekładnią mechaniczną. Aby spalać jak najmniej paliwa, auto posiada m.in. system start/stop, opony o obniżonych oporach toczenia oraz zmienione przełożenia skrzyni biegów.

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Volvo | V50 | 1.6 DRIVe | zużycie paliwa | ekonomia

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij