auto motor i sport poleca:

Volvo V90 Cross Country - Szwedzi zapowiadają nowy model

Poleć ten artykuł:

Nowe Volvo V90 Cross Country w sprzedaży pojawi się zapewne na początku 2017 roku. Szwedzi już teraz uchylają rąbek tajemnicy i zdradzają kilka szczegółów.

Zobacz całą galerię

Samochód spod szyldu Cross Country pojawił się po raz pierwszy w gamie Volvo w 1997 roku wraz z debiutem podwyższonego kombi Volvo V70 XC. Auto powstało, jako alternatywa dla samochodów typu SUV. Pierwsza generacja na rynku była obecna w latach 1997-2000. Kolejny model pojawił się na początku XXI wieku z nową stylistyką i większym prześwitem. W 2002 roku samochód otrzymał układ napędowy z Volvo XC90, który właśnie wszedł na rynek. Trzecia generacja zadebiutowała w 2007 roku. Tak jak dwie poprzednie, taki i nowy model odniósł spory sukces w Ameryce Północnej - prawie połowa produkcji Volvo XC70 trafiła na kontynent amerykański.

Na targach Paryż Motor Show będzie można podziwiać następce serii XC70. Volvo wprowadzi do gamy modelowej auto zbudowane na bazie modelu V90. Samochód oczywiście podzieli stylistykę z świetnie wyglądającym kombi, która dodatkowo będzie uatrakcyjniona przez dodatkowe osłony i elementy offroadowe. Już teraz Volvo zapowiada, że V90 Cross Contry otrzyma całkowicie nowy układ napędowy, zapewne korzystający z rozwiązań zastosowanych w większym Volvo XC90. 

Szwedzki producent zaprezentuje nowy model za kilka dni.

[aktualizacja 13.09.2016]

 

Volvo na swoim oficjalnym profilu na portalu Facebook udostępniło zdjęcie zapowiadające V90 Cross Country. Samochód ukryty pod płachtą, ale da się zauważyć charakterystyczne elementy z Volvo V90. Nowy model będzie oferowany z czterocylindrowymi silnikami benzynowym i wysokoprężnymi, które w XC90 i S90/V90 występują w kilku wariantach. Później do gamy modelowej powinna dołączyć najmocniejsza wersja T8 plug-in hybrid. 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 220 400 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Volvo V90 Cross Country | V90 Cross Country

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij