Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
1.0

Volvo XC60 wyprowadzi Cię z kłopotów

Volvo zaprezentowało nowego asystenta kierowcy, który podczas awaryjnej sytuacji korzysta nie tylko z hamulców, ale i z kierownicy.

Volvo XC60 City Safety

Szwedzi twierdzą, że dzięki wprowadzonemu już kilka lat temu systemowi ostrzegania przed najechaniem na tył poprzedzającego auta, w Szwecji liczba tego rodzaju wypadków spadła o 45%. Idzie więc o krok dalej i prezentuje asystenta, który ma pomóc w sytuacji, gdy do uniknięcia kolizji konieczna jest zmiana kierunku jazdy.

Dlatego system City Safety obejmujący dotąd awaryjne hamowanie przed przeszkodą poszerza o funkcję automatycznej zmiany kierunku jazdy. Rozwiązanie to działa przy prędkościach od 50 do 100 km/h i ma pomóc w uniknięciu kolizji z innymi pojazdami, pieszymi, czy dużymi zwierzętami. W razie potrzeby samochód sam uruchomi hamulce i skręci kierownicą, tak by skierować auto w bezpieczną stronę.

Przy okazji w XC60 pojawił się system pomagający w unikaniu kolizji z samochodami jadącymi z przeciwka. Najpierw ostrzega kierowcę o nieplanowanej zmianie pasa ruchu, a gdy ten nie reaguje, sprowadza auto na poprzedni pas, unikając ewentualnej kolizji z pojazdem jadącym z przeciwka. To rozwiązanie działa przy prędkościach między 60 a 140 km/h.

Szwedzi cały czas wierzą, że od 2020 roku nikt uczestnicząc w kolizji na pokładzie nowego Volvo nie odniesie poważnych obrażeń. 

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 141 200 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  zobaczymy jak dlugo podziala to chinska elektronika he he he
  ~Michu, 2017-03-28 15:24:38
 • avatar
  zgłoś
  W Ncapach wypadło jak zawsze na maxa czyli 5 gwiazdek. Obejrzyj filmiki jak rozbijają XC60 na różne sposoby. Dzięki takim testom mamy pewność, że auto jest na prawdę bezpieczne.
  ~Jonas, 2017-03-24 18:36:25
 • avatar
  zgłoś
  Jestem ciekawy jak XC60 wypadnie w testach bezpieczeństwa. Jak na razie Szwedzi dokładają wszelkich starań żeby było dobrze. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to Volvo ma szanse być marką kojarzoną z najwyższym bezpieczeństwem. Czas wszystko pokaże.
  wojti87, 2017-03-21 20:42:49
 • avatar
  zgłoś
  nie wiem czy to optymistyczne założenie volvo zdoła zrealizować, zbyt wiele niewiadomych może się niestety wydarzyć na drodze, ale przynajmniej według mnie volvo jest chyba najbardziej dbającym o bezpieczeństwo producentem aut, co zresztą widać na przykładzie xc60, systemy coraz nowsze i ciągle ulepszane
  mikon, 2017-03-21 09:52:38
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij