auto motor i sport poleca:

Volvo i plan 2020

Poleć ten artykuł:

Jak zmniejszyć liczbę wypadków z udziałem rowerzystów i co kryje się za tajemniczym planem Volvo 2020?

Volvo S60 Zobacz całą galerię

System chroniący rowerzystów, dzięki specjalnemu radarowi i kamerze, monitoruje to co dzieję się przed samochodem. W razie wtargnięcia rowerzysty przed maskę system samoczynnie zacznie proces hamowania. Gdy komputer rozpozna, że kierowca próbuje uniknąć uderzenia i skręca kierownicą wówczas działanie systemu zostanie złagodzone. Takie „awaryjne” hamowanie jest aktywne do prędkości 80 km/h. Testy przeprowadzano w miastach gdzie porusza się dużo rowerów. Wyzwaniem była optymalizacja urządzenia pod względem rozpoznawania realnego zagrożenia – w prostych słowach chodzi o to, by samochód wiedział kiedy hamować i który rowerzysta faktycznie jest zagrożeniem.

Cyclist Detection System to część planu Volvo pt. 2020. Zakłada on, że już za 7 lat w szwedzkich autach nie będą ginąć ludzie. Jednocześnie samochody Volvo mają być bardzo bezpieczne dla wszystkich pozostałych uczestników ruchu.

System będzie dostępny we wszystkich modelach Volvo prócz XC90.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 98 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Volvo | plan 2020 | system wykrywania rowerzystów | rower | wypadki

Oceń artykuł:

1,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij