auto motor i sport poleca:

Volvo właścicielem marki Polestar

Poleć ten artykuł:

Nazwa Polestar pojawiła się po raz pierwszy w 1996 roku i wtedy zaczęła się współpraca z Volvo. Partnerstwo opierało się głównie na sporcie motorowym, teraz mają powstawać seryjne modele.

Obydwie firmy współpracowały w większości na torach wyścigowych. Na ulicach, oprócz prototypowej wersji C30 oraz produkcyjnej S60 i V60 nie widzieliśmy więcej jaskrawoniebieskich Volvo z mocnymi silnikami. Teraz, kiedy Volvo stało się właścicielem marki Polestar mocnych i szybkich modeli ma być więcej.

Wspomnianych S60 i V60 z dopiskiem Polestar wyjechało na ulice 750 sztuk. Szwedzi zakładają, że po wznowieniu współpracy z taśm produkcyjnych będzie zjeżdżać dwa razy więcej aut.

Nie wiadomo jaką sumę Volvo zapłaciło za Polestara. Wiemy natomiast, że pracownicy przejdą do szwedzkiej firmy. Ich kolejnym, wspólnym projektem ma być nowe Volvo XC90 T8 z turbodoładowanym silnikiem 2.0 połączonym z motorem elektrycznym. Łączna moc zespołu napędowego to 400 KM, w wersji Polestar ma być naturalnie więcej.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 98 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Volvo | Polestar

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij