auto motor i sport poleca:

Volvo wyprodukuje milion elektrycznych aut

Poleć ten artykuł:

Volvo planuje wyprodukować nawet milion aut elektrycznych w ciągu najbliższych 9 lat. Brzmi obiecująco, ale dla nas to kolejna obiecanka szwedów. Czy więc ta ma realną szansę na spełnienie?

Volvo XC90

Rynek hybryd w Polsce rośnie, a Volvo zanotowało nawet spory sukces w tym segmencie. Szwedzi jednak nie spoczywają na laurach i zapowiadają, że wkrótce pojawią się hybrydowe odmiany każdego oferowanego modelu. W 2019 roku w ofercie ma pojawić się elektryczne Volvo.

Rosnący rynek pojazdów "na prąd" zmotywował nawet Niemców do zniesienia podatków od tych aut. Szwedzi chcą ugryźć część tego "elektrycznego tortu" i planują rozwinąć ofertę. To jednak nie pierwsza zapowiedź planów Volvo. Wcześniej chcieli zminimalizować liczbę wypadków, a potem deklarowali sprzedaż na poziomie 800 tys. egzemplarzy. Wszystkie plany dotyczą 2020 roku, więc na razie nie możemy rozliczać producenta z niedopełnienia tych obiecanek. Czy jednak Volvo nie nakłada na siebie zbyt dużo obowiązków? Prezes szwedzkiej marki, Håkan Samuelsson stwierdził, że to "bardzo ambitne plany, ale firma chce być w czołówce producentów, oferujących auta elektryczne".

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 98 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Volvo | samochód elektryczny

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij