auto motor i sport poleca:

W Mercedesie praca wre: Nowe i odświeżone modele w natarciu

Poleć ten artykuł:

Inżynierowie Mercedesa nie próżnują. Nie dość, że co chwila pojawia się nowe auto  wypełniające luki między modelami, to część z nich przechodzi właśnie facelifting, by wszystkie „mówiły” tym samym językiem stylistycznym.

Zobacz całą galerię

Dopiero co informowaliśmy was o nadchodzącej klasie E i zupełnie nowym modelu, jakim w ofercie Mercedesa będzie klasa S Cabrio, a już możemy wam donieść o kolejnych planach marki ze Stuttragtu. Nie są to bynajmniej  plany błahe, bo rzadko kiedy mamy możliwość obserwowania producenta, który jednocześnie przeprowadza faceliftingi dwóch modeli i kończy pracę nad czterema zupełnie nowymi autami. Doceniając ogrom pracy Mercedesa, prezentujemy wam wszystkie nowinki modelowe, jakich możemy spodziewać się w najbliższym czasie.

Facelifting klasy A
Zacznijmy więc od podstaw, od najmniejszego i najtańszego Mercedesa, czyli klasy A. Choć w wielu kategoriach jest on „naj”, to na pewno nie jest najmniej ważny w całej ofercie tego producenta. Był on kamieniem milowym w walce o młodszą klientelę, która omijała do tej pory salony opatrzone gwiazdą, kojarzone z emerycką taksówką. Nikt też nie płacze po starej A klasie, wysokiej i brzydkiej jak noc, psującej wizerunek firmy.

Pomimo, iż w chwili debiutu to właśnie A klasa zapowiadała nową estetykę Mercedesa, to od tamtego czasu trochę się pozmieniało. Przyszedł więc czas na zmiany. Choć jak się okazuje, zdjęcia szpiegowskie pozwalają sądzić, że zmiany nie będą znaczące.

   

Delikatny retusz - to właśnie fundują designerzy małemu „Meśkowi”. Z tyłu auta widać, że zmieni się wzór lamp, a w zderzak estetycznie wkomponowano dwie końcówki wydechu. Bardziej znaczące zmiany dokonają się na „twarzy” A klasy. Nie będzie to jednak rewolucja, raczej złagodzenie ostrych kształtów, również tych w światłach LED do jazdy dziennej tak, by stały się bardziej obłe, podobne do tych w nowej klasie C.

Spodziewane są również zmiany w kabinie auta. Przeprojektowana kierownica i tablica przyrządów oraz najnowsza odsłona systemu infotainment z najświeższym oprogramowaniem systemu Command , to modyfikacje, których można oczekiwać. Nie ma co jednak mieć nadziei na rewolucje w składzie silników do A klasy.  Poprawione spalanie i kilka koni więcej, to raczej będzie maksimum.

 

Klasa C Coupe
Choć nie najbardziej ekskluzywny, to jednak bardzo przez nas wyczekiwany. Obserwując jaki flow ostatnio mają projektanci Mercedesa, spodziewamy się czegoś olśniewającego. Nie szokującego, ale epatującego elegancją. W Stuttgarcie chyba o tym wiedzą, bo sami też zapowiadają, że nowa klasa C coupe będzie nawet bardziej elegancka niż klasa S coupe!

Na zdjęciach zakamuflowanego coupe widzimy, że jego przód będzie identyczny jak ten, ze znanej nam już wersji sedan. Jednak wszystko to, co dzieje się za słupkami A, to już zupełnie inna bajka. Bardziej pochylona przednia szyba przechodząca w mocno opadającą linię dachu zakończona jest dynamicznym tyłem, który zapewne inspirowany jest S klasą Coupe i supersportowym AMG GT.

   

Ciekawie natomiast zapowiada się sytuacja z wnętrzem C klasy coupe. Będzie ona pierwszą wersją tego modelu, która wyposażona zostanie w lekko zmodernizowaną kabinę przygotowywaną już dla reszty wersji nadwoziowych.

Paleta silników niemal na pewno zostanie całkowicie przeszczepiona z tradycyjnego sedana i zwieńczona będzie piekielną wersją C63 AMG z 4-litową V8 z dwiema turbinami.

 

Facelifting klasy E
O nadchodzącej, nowej generacji jednego z najważniejszych modeli Mercedesa, czyli naturalnie klasie E, już mieliśmy przyjemność Was poinformować. Odświeżcie sobie to, co już o niej wiadomo i zobaczcie, czy ma szansę na zwycięstwo z A6 i serią 5. 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 019 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Mercedes | klasa A | klasa C | coupe | klasa E | facelifting | klasa S | SL | GLC

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij