auto motor i sport poleca:

W dwóch wariantach – nowe BMW serii 5

Poleć ten artykuł:

BMW serii 5 Zobacz całą galerię

Źródła bliskie fabryki mówią, że nowa "piątka" ma mieć wygładzone, grzeczniejsze nadwozie w stosunku do modelu oferowanego obecnie. Auto, określane na razie jako F10, dysponować będzie dłuższym prawie o 10 cm rozstawem osi i mocno powiększoną "nerkę" z przodu.

Długość całkowita nowej serii 5 wzrośnie o około 2 cm, wysokość zmniejszy się niewiele, natomiast na szerokość auto zyska dodatkowe milimetry. Seryjnie "piątka" ma poruszać się na 17-calowych felgach, natomiast opcjonalnie dostępne będą także obręcze 18- i 19-calowe.

Pod maskę samochodu trafią w przeważającej części silniki znane z obecnych modeli niemieckiej marki. Najmniejszy z nich ma mieć 6 cylindrów i 2,5 litra pojemności, natomiast najmocniejszy to 4,8-litrowa benzynowa V-ósemka.

Na razie nie wiadomo jaka jednostka napędowa trafi do modelu M5. Może to być zarówno rozwiercony silnik V10 z obecnej M-piątki, jak i 4,8-litrowe Twin Turbo, które dopiero co trafiło do X5 i X6 M.

 Źródło: Automedia

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 121 671 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: BMW | seria 5 | 5 | kombi | nowy model | F10 | E60

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij